Kladenští, kteří jsou v extraligové tabulce o dva sety druzí za Ostravou, to ale nemají pouze ve svých rukách. V posledním kole v neděli (15) hrají v Brandýsu nad Labem, který bude domácím prostředím beznadějně posledního celku ČR 20, jejich ostravský rival v sobotu cestuje do Liberce, kde ho v 18 hodin nečeká nic snadného.

Brandýská hala bude novým prostředím i pro domácí, kteří jinak hrají své zápasy v Nymburku, kde však bude o víkendu MS v nohejbalu.

Postavení české dvacítky není pro kouče Kladna Jindřicha Licka překvapením, stejně jako třetí místo juniorek. "Většina z nich extraligu hrála, na rozdíl od kluků, takže se soutěži snáze přizpůsobily," míní kouč, jehož by případné první místo sice potěšilo, avšak mnohem důležitější je, jak si tým povede v play-off.

"Když budeme osmý a pak mistry, je to zajímavější," se smichem řekl Licek a rychle dodal, že zmíněná pozice by určitě nebyla dobrou přípravou na vyřazovací boje jak z hlediska hry, tak psychiky.

Pokud jeho svěřenci v neděli podají takový výkon, jako naposledy v Ústí nad Labem, neočekává Licek žádné problémy. O prvním místě se tak téměř na sto procent bude rozhodovat o den dřív v Liberci.

"Bude to tam hodně vyrovnané," míní kladenský kormidelník, jenž jako majitel klubu hráčům ani za nejlépe zvládnutou první polovinu základní části prémii neslíbil. "Ještě jednou říkám, že důležité je až play-off."