Jak řekl hlavní organizátor akce Jindřich Hnilička, je rád, že se mu podařilo do Slaného pozvat kvalitní soupeře a rád by, aby se veteránská utkání stala ve městě tradicí.

Celodenní turnaj se hrál systémem každý s každým. Vítěz ale může být jenom jeden, přesto nikdo neodešel zarmoucený. Nešlo jen o výhru, ale i přátelské setkání, které jsme završili v restauraci Zimák u dobrého občerstvení a s kytarou. „Přece jen jsme už pánové v letech a jsme proto hlavně rádi, že jsme to všichni přežili ve zdraví,“ dodává s úsměvem třiašedesátiletý pořadatel.

I když mají chlapi více než pět křížků na krku, jejich formu by jim mohli leckdy i mladí lidé závidět. Nejstaršímu účastníkovi – Jiřímu Brothánkovi ze Slaného bylo 73 let. „Jindy ho ale věkem překonává, stále aktivní, někdejší starosta Slaného Ladislav Čepelák, kterému je už dokonce třiaosmdesát. Ten se ale výjimečně utkání neúčastnil,“ dodal Jindřich Hnilička.

Zlato si z prvního ročníku odnesl za 1. místo tým Jasný favoriti mix ČR, 2. místo náleží Sodomě ČR, 3. místo Bižuterie Jablonec a 4. místo domácím - Old Boys Slaný.

Další turnaj čeká košíkářské veterány v listopadu v Jablonci, Mistrovství České republiky veteránů v květnu v Klatovech a po letních prázdninách Mistrovství světa ve Finsku.