AC Tepo Kladno bude mít zastoupení v obou kategoriích, jež čítají deset týmů. Muži budou obhajovat čtvrtou pozici, ženy loni skončily osmé a spadly do baráže, již s přehledem zvládly.

Podle předsedy klubu Jiřího Klesnila by měli být muži po třech kolech do sedmého místa, čímž by si zajistili účast ve finále. „Jasnými favority jsou Dukla, Kroměříž a Univerzita  Brno, na dalších místech to bude mezi čtyřmi týmy vyrovnané," mínil Klesnil.

Z AC během zimy nikdo neodešel, naopak posílil o dva špičkové slovenské závodníky. Jsou to osmimetrový dálkař Jaroslav Dobrovodský, který také umí ve trojskoku přes sedmnáct metrů, a běžec Josef Pelikán. Ten bude nasazený na 1500 m, stejně jako nově hostující několikanásobný mistr republiky  Vladimír Bartůněk, jenž půjde i půlku.

„Škoda, že je zraněný diskař Libor Malina. Dorůstají nám ale mladí a věřím, že Tomáš Voňavka nezklame. Letos hodil před šedesát metrů," uvedl Klesnil s tím, že slabina bude na výšce, již AC neobsadí.
Ve sprintech může Kladno počítat s mladým Markem Bakalárem, který si na nedávné Zlaté tretře zaběhl štafetu 4x100 m za juniorský národní tým.

V ženské kategorii by se podle Klesnilových teoretických předpokladů měl AC pohybovat do osmého místa.  Tým oslabil přestupem vícebojařky Elišky Klučinové do mistrovského USK Praha, na mateřské je dálkařka a sprinterka Kateřina Líbalová. „Družstvo nebude mít žádné výrazné osobnosti, tudíž bude spoléhat na vyrovnanost," mínil Klesnil s tím, že sedmé místo by bylo super.

Extraliga začíná v Kladně v 10.15 hodin a skončit by měla v 16.45. Obhájci titulu jsou Dukla Praha a USK Praha, nováčky pak Spartak Praha 4 a Kolín.

Týden po extralize začne na Sletišti 6. ročník TNT Fortuna meetingu. „Dostat sem závodníky není letos vůbec jednoduché," uznal šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák, který se na pořádání závodu podílí. Američané nezávodili ani  
v Götzisu, soustředí se na domácí nominaci, vícebojaři se splněnými limity z rakouského závodu už do kontinentálního mistrovství závodit nechtějí. „Problémy s tím má nejen náš mítink," podotkl Dvořák.

Přesto je ve startovní listině osm vícebojařů s výkony přes 8000 bodů a dvanáct sedmibojařek s osobním rekordem přes 6000 bodů. Otazník však visí nad startem Bělorusa Andreje Kravčenka i Rusky Taťjany Černovové, mistryně světa 
z Tegu. Vedle Šebrleho by do Kladna měl přijet také Kazach Dmitrij Karpov.

Rozpočet mítinku se pohybuje kolem 5,5 milionu korun a poprvé se bude závodit o víkendu. „Věříme, že díky tomu přijde víc lidí, když bude pěkně počasí," řekl ředitel závodu Zdeněk Lubenský.