Strašečtí mohli ve své sestavě znovu počítat se "ztraceným synem" Michalem Kmetěm, který se na jaře vrátil ze životní zkušenosti z Nového Zélandu. Návrat mu vyšel velmi slušně, když se hned 2x zapsal mezi střelce!

Úvod přinesl opatrný hokejbal a na hráčích bylo vidět, že "ostrý" zápas hrají po opravdu dlouhé době. Postupem času vypadali herně lépe domácí, ale udeřilo na druhé straně, když Nicolas de Fin a přesnou střelou z mezikruží poslal Strašecké do vedení - 0:1. První gól hostující hráče povzbudil, což vedlo o další 3 minuty později k druhé brance. Po nahrávce Patery střílel T. Duchoň a na brankovišti byl následně důrazný zase de Fin - 0:2. Závěr třetiny pak patřil domácím, kterým se podařilo svého soupeře několikrát zamknout v obranném pásmu a Bubáky musel podržet brankář Dvořák.

Na prvních 10 minut prostřední části hry by však hosté nejraději úplně zapomněli. Během nich totiž inkasovali pětkrát. Poprvé z hole Rakovičáka Jana Prokopa, po němž se prosadil další hráč na hraně kladenského extraligového A týmu Teinitzer. V rozmezí 24. - 26. minuty se pak Kladeňákům podařilo skórovat ještě třikrát a Strašečtí byli na ručník.. Postupně se prosadili Král, Kubík (hráč extraligových Rytířů Kladna má bohatéú zkušenosti z hokejbalu i medaili z MS juniorů) a druhou trefu v zápase přidal Prokop - 5:2. Až po páté inkasované brance začali znovu hrát také hosté, a ke konci třetiny podařilo skóre snížit na rozdíl jediné branky. Nejprve se z gólu po nahrávce Falaře radoval po dlouhé době Kmeť, a v dalším střídání pak po přiťuknutích Němečka a Lukáše Lva mířil přesně Javůrek - 5:4.

Dramatické utkání, které už po dobu 30 minut přineslo několik zvratů, vrcholilo v poslední třetině. Aktivnější byli tentokrát Strašečtí, kteří si šli za vyrovnáním. Dobrou práci odvedl v útočném pásmu Tomáš Duchoň, aby se míček od Ondřeje Duchoně odrazil k Paterovi, který balónek doslova dotlačil za záda brankáře Keimara - 5:5. V 37. minutě se začínalo tzv. "od nuly". Blíže k vítězství měli následně hráči v modrých dresech, kterým se v 41. minutě podařilo zvrátit výsledek na svoji stranu. Po nahrávce Falaře střílel od modré Běloušek. Jeho pokus tečoval nohou šťastně Michal Kmeť, který druhým gólem zařídil vedení - 5:6. V barvách domácího Kladna ovšem řádil také bývalý hráč Strašecí Prokop, který 2 minuty před koncem zkompletoval hattrick a bylo opět srovnáno - 6:6.

V prodloužení nebyla k vidění ani jedna vyložená příležitost a zápas směřoval do samostatných střílení. V nich byli úspěšnější Strašečtí. Brankář Dvořák dokázal pokrýt všechny nájezdy Kladna. Neprosadili se Král, Kubík ani Prokop. Za hosty nejprve nedal Lukáš Lev, aby si rozhodující trefu připsal Michal Javůrek, který Keimara prostřelil mezi betony - 6:7SN.

Ondřej DUCHOŇ