Leccos naznačil už její úvod či spíš závěr té halové. Nejmladší naděje Vavřince, Jakub Gála, po stříbrné a bronzové medaili z předchozích let získal konečně titul juniorského halového mistra ČR do 22 let. Tentokrát se spoluhráčem Martinem Melmukou.

Naopak smolně zahájila Gálova starší sestra Eliška. Se Sárou Olivovou se chtěly více zaměřit na mezinárodní turnaje evropské a světové tour. Na konci ledna zahájily soustředění na Floridě, kde se také v únoru zúčastnily nejvyššího turnaje světového okruhu FIVB Fort Lauderdale Major. Hned v prvním zápase, který měly velmi dobře rozehraný, se Olivová vážně zranila.

Bohužel musela podstoupit operaci, a tak zbytek soustředění odpískaly a velké turnajové plány odkládají na sezonu 2018. Eliška mezitím trénuje individuálně, dokonce se zúčastnila dvoutýdenního soustředění v Kapském městě, kde se připravovala s českými jedničkami - Markétou Slukovou-Nausch a Barborou Hermannovou a finským reprezentačním týmem.

„Vypadá to, že se Sárou si zahrají nejdřív na přelomu srpna a září. Zatím musí střídat spoluhráčky podle toho, kdo bude kdy volný,“ mrzelo Eliščinu maminku Pavlu.

Ale zpět na kurty Vavřince, kde se o víkendu konal první velký jarní turnaj Destro Cup. Sešla se silná konkurence včetně Martina Lébla, nedávného českého reprezentanta a syna někdejšího šéfa volejbalového svazu.

Lébl, ač možná přibral nějaká ta kila a rád ochutnal vyhranou vyuzenou krůtu, je hlavně jako blokař pořád fantastický a se spoluhráčem Ondřejem Přidalem celý Destro Cup vyhráli.

A domácí borci? Martin David šel do turnaje s Ondřejem Kolderem a obsadili trochu smolně čtvrté místo. V boji o postup do semifinále vyřadili i druhý pár s kladenskou účastí – Jakuba Gálu spolu s Martinem Svátkem. Tihle mladíci tedy skončili pátí.
„Bitva o semifinále byla výborná, rozhodl až třetí set,“ chválila Pavla Gálová oba páry s kladenskou účastí a slova uznání měla i pro nejlepší dvojice. „Zápasy o první a třetí místo byly nádhernou tečkou za skvělou podívanou na úžasný beach,“ měla jasno Gálová.

Ta ještě poděkovala sponzorům za to, že díky nim mohli pořadatelé ocenit beachvolejbalisty hezkými cenami. Dík patřil rovněž rozhodčím Martinu Šauerovi a Prokopu Holému, pro které byl celý víkend a zejména celodenní sobotní maraton až do podvečerních hodin neskutečně náročný.

„A musím ocenit i dívky z Vavřince, Míšu Kroupovou, Terku Machovou, Danielu Hoďákovou, Kristýnu Soukupovou, Aničku a Terku Raichovy, Aničku Pačesovou a Kamču Sokolíkovou. Po oba dny zajišťovaly hladký chod turnaje, když otáčely čísla a zapisovaly výsledky. Bez nich bychom turnaj po organizační stránce rozhodně nemohli zvládnout,“ dodala Pavla Gálová.