Mezi nejmenší patří například František Kacafírek a Aleš Nesládek, kteří nastupují díky střídavému startu za svůj kladenský tým starších žáků, hrající I. A třídu a v Rakovníku jsou silnými oporami v družstvu SK Rakovník, hrající žákovskou divizi. Kacafírek dal za své působení v devíti kolech čtyři branky, z toho v minulém zápase dokonce hattrick. Nesládek má na svém kontě góly dva. Oba žáci se tak mohou v této druhé nejvyšší soutěži mládeže zdokonalovat.

Na rakovnickém okrese je proslulý i ženský fotbal. Tým FK Rakovník tvoří také děvčata z Kladenska. Výraznými osobnostmi měly být útočnice Petra Kieryková a Nikola Káňová, ale druholigovému družstvu se moc nedaří, zatím má za sebou jedinou výhru. Kieryková vsítila dvě branky a Káňová pouze jednu. Do sestavy se nedávno zapojila i střední záložnice Linda Zelenková, která je po vážné autonehodě a nyní znovu patří k základnímu kameni dobrého herního projevu.

Rakovnické hráčky stále čekají na doléčení Ivany Vajcové, která v loni patřila k důležitým střelkyním. Bývalá reprezentantka Petra Stránská se nyní pokouší o založení rodiny a tu tedy v Rakovníku můžete vidět jen ve funkci asistentky trenéra. Další hráčka Kladna, která kdysi oblékala slavné dresy našich klubů, už rodinu má a příležitostně Rakovníku vypomáhá. Je to Ilona Fedorková.

Krajský přebor fotbalistů na Rakovnicku doslova žije. Královské město má totiž v tabulce zástupce druhého nejlepšího týmu (Tatran) i předposledního outsideraa (SK Rakovník). Za Tatran nastupuje Miroslav Stuchlý na postu útočníka a k 22 bodům přispěl jednou trefou v horkém duelu s Dobrovicí. Za SK za konečně nastoupil uzdravený Marek Isteník, který svou víkendovou trefou proti Čáslavi B pomohl odpoustat svůj dlouholetý klub ze dna tabulky.

Zpět nezůstává ani hokej. Trenér HC Rakovník Zdeněk Bača Hrabě hrál v Kladně i ligu (jeho táta patří mezi nejslavnější hráče klubu), ledovému umění se tady vyučili třeba brankář Jirátko či hráči Ságner, Brejník, Vobr, Hoffmann, Douda, D. Hrabě či Gebhard. O tomto víkendu se rakovnickým ukázal i kladenský Šmíd, který je v HC Rakovník na střídavý start.

Bianka JOGLOVÁ, Rudolf MUZIKA