„Zápasy s nejsilnějšími mužstvy jsou nejlepší," tvrdí trenér Alpiqu Drahomír Kadlec, jenž se obzvlášť těší na bitvu s Vlašimí.

„Je vítězem Světového poháru a nevím čeho ještě. Sice budou favoritem, my ale uděláme všechno proto, aby si neodvezli ani bod," prohlásil kladenský kormidelník, jenž bude mít až na jednu výjimku k dispozici kompletní kádr. Scházet bude pouze zraněná brankářská jednička Jirotka.

„Hájek ho však proti Jihlavě nahradil výtečně, takže v tom nevidím problém," připomněl Kadlec vítěznou dohrávku s druhou Jihlavou.

Druhá víkendová utkání mívají běžně dopolední začátek, proto překvapuje, že v neděli se bude hrát na západě Čech až v 17 hodin.  „Asi to udělali schválně," řekl Kadlec s tím, že soupeř oproti jaru posílil, takže jednoznačná výhra ve čtvrtfinále play-off poměrem 3:0 na zápasy dnes nic neznamená.

„V každém případě se víkendových zápasů nechceme jen zúčastnit. Budu spokojený se čtyřmi body," tvrdil Kadlec, jenž si pochvaluje přístup hráčů k přípravě a zápasům. To se týká i mladíků.

Kadlec je s výkony týmu spokojený. „Odehráli jsme kvalitní zápasy, akorát nás zklamala střelecká produktivita v utkáních s Kertem a v Pardubicích," tvrdil.

Před víkendem si přeje, aby rozhodčí chtěli s nimi hrát hokejbal a neřešili hlouposti týkající se výstroje hráčů. „Všichni  kroutí hlavou a budu to zase jen já, kdo se ozve. Napíšu o tom předsedovi dopis," uvedl rebel Kadlec.