Drtivá většina výpravy podala fantastické výkony a výsledkem je dokonce osmička cenných kovů. Diskařka Eliška Staňková a výškařka Oldřiška Marešová dokonce získaly medaile zlaté.

„Budu muset nahlédnout do análů, protože jestli jsme někdy byli úspěšnější, tak už si to nepamatuji," usmíval se šťastný předseda klubu Jiří Klesnil.

Už v sobotu splnili Kladenští v Ostravě cíl získat čtyři medaile. Prožili ale i nervy, když stříbrná pro štafetu na 4x100 metrů ve složení Bakalár, Fajgl, Jánský a Frolík musela čekat na přezkoumání jury. Podle jednoho z rozhodčích měli kluci špatnou předávku, jury měla naštěstí jiný názor. „Byla by to velká škoda, protože překonali kladenský rekord o dvě setiny na 41,95 a podali skvělý výkon," říkal Klesnil.

Parádní disciplínou Tepa bylo kladivo, kde bralo dvě medaile. Stříbro potěšilo Michala Fialu a bronz Miroslava Pavlíčka. V tropických podmínkách si doběhl pro bronzovou placku také mladý sprinter Bakalár, který dal stovku za 10,61.

„Přesně s takovým počtem a hodnotami medailí jsem počítal, štafeta byla navíc," řekl předseda AC Tepo Kladno Jiří Klesnil.

Medaile navíc přišly i v neděli. Výškařka Oldřiška Marešová měla skončit spíš druhá, ale porazila exkladenskou vícebojařku Elišku Klučinovou a vyhrála za výkon 187 cm.

Diskařka Eliška Staňková naopak svoji aktuální českou suverenitu potvrdila a výkonem 58,57 vyhrála. Navíc se jako jediná z Kladna může těšit na nadcházející ME.

„Z medailového plánu nám sice vypadli tyčkař Posekaný (510 cm) a diskař Voňavka (54,97 m), ale přišla i další příjemná překvapení," liboval si Jiří Klesnil a určitě i kvůli tomu, že jedním byl jeho syn Ondra.

Na patnáctistovce letos neměl tak dobré časy, ale forma přišla v pravou chvíli a časem 3:50,70 doběhl na třetí příčce.

Skvělý byl i Marek Bakalár, který se sice specializuje spíš na stovku, ale tentokrát zvládl i dvojnásobnou trať a skončil třetí (21,30). K tomu dokončila Jana Janoušková dvoustovku na šesté pozici. „Chci pogratulovat všem, co mají medaile a poděkovat celé výpravě," dodal Jiří Klesnil.