Nejlepší sportovec Kladenska 2018 přiznal, že chtěl zlepšit svůj loňský výkon, že to ale bude tak výrazně, to opravdu nečekal. "Předpokládal jsem, že by to mohlo být tak o minutu," přiznal s tím, že kdyby nepotvrdil roli favorita závodu a nevyhrál, byl by moc zklamaný.

V plavecké disciplíně se sice proti loňsku zhoršil o dvě minuty, protože se tentokrát neplavalo v rychlejším neoprenu, ztrátu však bohatě vykompenzoval na kole. V cyklistické části se zlepšil o celých deset minut!

V maratonu pak útočil na svůj osobní rekord, za kterým nakonec zaostal o pouhé čtyři vteřiny. "Tři kilometry před cílem jsem zrychlil, ale nestačilo to. Důležitější pro mě však je obhajoba a zlepšení loňského času," podotkl devětadvacetiletý závodník Vanamanu Kladno.

Tomášovým letošním cílem je probojovat se do profesionální části Ironmana na Hawai. Pokusí se o to v polovině srpna ve švédském Kalmaru.

"Postoupí pouze jeden. Předpokládám, že by mohlo stačit umístění na bedně, protože tam budou kluci, kteří už se na Hawai nominovali," uvedl Řenč a pochválil druhého borce z Kladenska - Davida Rosenkranze z HRNAP Hrdlív, jenž ve své druhé triatlonové sezoně skončil v konkurenci tří stovek závodníků na výborném 67. místě.

"Hlavně mě hodně překvapil, že běžel maraton jen o tři minuty pomaleji, než hladký," řekl český šampion a prozradil, že se vzájemně povzbuzovali, když se na tratích míjeli. (ka)