Chvíli se zdálo, že bude ohodnocen třemi body, ale soupeř nakonec vyrovnal a Rytíři vyhráli až v prodloužení. „Sehráli jsme dobrý zápas, dělali, co jsme si řekli v kabině, ale nepadalo nám to tam. Udělali jsme tam na konci nešťastnou chybu a byli zklamaní. Přesto musím kluky pochválit,“ říkal třiadvacetiletý obránce.

Byl jste vybrán do nominace Slovinska na OH, jak moc vás tahle zpráva potěšila?
To se ani nedá popsat, je to splněný sen. Každý sportovec o tom od malička sní a já za jsem strašně vděčný.

Jak moc bylo reálné, že se do nominace dostanete?
Byl jsem nervózní, posledních čtrnáct dnů jsem nemohl usnout. Strašně moc jsem si to přál, že budu vybrán, to jsem netušil.


Z WSM ligy neposílíte Slovinsko jen vy, ale i další hráči, jste v kontaktu?
Řešili jsme smlouvy, které musí naše kluby podepsat se slovinským svazem. Samozřejmě se těší i kluci.

Jak se do jižní Koreje těšíte? Je to zajímavá země, ale nebojíte se třeba věcí spojených se sousední severní Koreou?
Raději nad tím nepřemýšlím, zbytečně bych se stresoval.

Půjdete se podívat i na jiné sporty než hokej? A v čem může Slovinsko uspět?
Sport mám strašně rád, takže půjdu na vše co půjde. Třeba boby jsem nikdy neviděl, ale lákají mě moc. Silní jsme třeba ve skocích na lyžích, tam lidé očekávají medaili. V biatlonu máme zase Jakova Faka, který získal medaili i v Soči.

Hodně se kamarádíte s Kanaďanem Brendonem Nashem, který za Kladno skvěle hrál a fanoušci by ho rádi viděli v týmu znovu. Nezkusíte ho pomoci přetáhnout zpátky?
Včera jsme si volali, gratuloval mi k olympiádě. Jemu se v Kladně a Čechách strašně líbilo. Za Kladno by hrál strašně rád, jenže problém jsou finance. Po výkonu, co tady podal, chtěl jiné peníze (úsměv).