Byla to ale fér vedená řežba, která se odehrávala v hale zaplněné téměř pěti stovkami diváků s hodně hlučným kotlem. Ač by měli být Satani vzhledem k svému logu na hrudi s pekelnou atmosférou spřízněni, byl to začátek utkání, jenž nakonec duel rozhodl.

"Byli jsme trošku vykolejeni nástupem domácích. Musím ale kluky pochválit, že se dostali zpátky do utkání," řekl trenér poražených Jiří Veselý, jenž během utkání přišel o hlas. Takový rámus v hale panoval.

Jak bylo zmíněno, prvních deset, dvanáct minut byly Budějovice výrazně lepší. Vyzařovalo z nich sebevědomí, a jelikož na tom byly výborně individuálně a nescházela jim odvaha, brzy se ujaly dvougólového vedení.

Po druhé obdržené brance si vzali Kladenští time out, který jim pomohl. Vyrovnali hru a závěr půle už patřil jim. Do pauzy snížili Šnídlem.

V druhém dějství výkon Satanů gradoval. "Zlepšili jsme pohyb s míčem i bez něj. Tím jsme domácí zaskočili," řekl kouč Kladna a pro dokreslení dodal, že soupeře během osmi minut donutili k pěti faulům. Přesto dostali třetí gól zásluhou dělovky Jasanského.

Od té doby mělo utkání ty nejvyšší parametry. Kladno snížilo z desetimetrového kopu Kaválkem, přičemž na druhé straně stejnou výhodu dvakrát zmařil Jihočechům skvělými zákroky brankář Kučera. Na 3:3 pak vyrovnal Vašák. "Bylo vidět, že jsou domácí zaskočeni. Škoda, že jsme nevyužili další dobré šance, i když nebyly stoprocentní," posteskl si Veselý.

Bohužel po odraženém míči si soupeř vzal těsný náskok zpátky a ve čtyřminutové power dokázal 40 vteřin před koncem skórovat i popáté. Satani ale měli vyrovnání na dosah.

Ač jsou Budějovice nováčkem, mají vysokou úroveň, kterou zaručují bývalí ligoví fotbalisté. Například Benát, Lengyel, Pouzar atd.
Oba nejlepší celky mají devět kol před koncem shodný počet bodů, přičemž lepší bilanci vzájemných zápasů mají Jihočeši. Kladno tak nemá postup do nejvyšší soutěže ve svých rukách.

Č. Budějovice - Kladno 5:3 (2:1).
Branky: 2. Benát, 12. Lengyel, 27., 40. Jasanský, 35. Radouch - 19. Šnídl, 30. Kaválek, 32. Vašák.
Kladno: Kučera - Jaráb, Stejskal, Vašák, Šnídl - Kaválek, Čurda, Fujdiar, Caizl. Připraveni byli: Verner, Bejbl, Dvořák. Trenér: Veselý.