Měření dvou našich úspěšných zástupců v evropských pohárech nabídlo v pěkné divácké kulise dramatickou podívanou, která se musela líbit. Ocenil ji i kladenský asistent Tomáš Samsely.

"Byla to bitva a jsme moc rádi za dva body," prohlásil a pochválil soupeře za účinný servis, který je zlobil celý zápas. "Měli jsme s ním velké problémy. Kolikrát jsme si pomohli dobrou obranou, jež nám ale ze začátku nešla," mínil.

Potom, co se Kladenští ujali vedení 2:1, mohli jít za tříbodovou výhrou. "Jenže jsme dostali od Carabaly sérii v jedné rotaci, a když domácí odskočí, je těžké se dostat zpátky. V druhém setu se nám to naštěstí podařilo," těšilo Samselyho, jenž si pochvaloval kvalitní lavičku, která pomohla k dvoubodovému zisku.

Konkrétně se náramně vyplatil tah s nasazením smečaře Imamury, jenž zaskočil za Seppänena, který se později vrátil a pomohl Orlům na přihrávce. Pomohlo i další střídání, na bloku zastoupil Grahama Kyjanica a stihl nastřádat osm bodů.

Nejvíce bodujícím hráčem derby byl  jiný kladenský smečař - čtyřiadvacetibodový Goncalves. "Držel nás hlavně v první polovině utkání. Pak se na něj zaměřili a naštěstí ho nahradili jiní," uzavřel Samsely.   

V prvním setu se oba týmy přetahovaly o vedení až do posledního balonu. Domácí získali po útoku Svobody první setbol, který hned proměnili zablokováním Goncalvese.

V druhé části Aero mělo nakročeno k dalšímu vyhranému setu, vedlo už 19:14! Orli se ale i díky změnám v sestavě zvedli a právě japonský smečař jejich snahu dotáhl do vítězného konce, přičemž poslední dva míče byly vydřené. Nejprve zařídil setbol a vzápětí jeho útok domácí zablokovali do autu.

V třetím dějství se situace málem opakovala. Ovšem v opačném gardu. Kladno mělo k dobru vedení 12:7, přesto se rozhodovalo až v koncovce. Platačsova levačka vybojovala setbol, který Orli útokem soupeře do autu využili.

Čtvrtý set měl nejméně komplikovaný průběh. Aero získalo poměrně brzy solidní náskok, který už nepustilo. Kern zařídil první setbol, jenž hned využilo Blumbergsem.

Také tie break začala lépe Odolka (4:1). Pak se ale postavil na servis Platačs a s pomocí přesných útoků hosté otočili na 5:4. Od té doby už vedení nepustili a proměnili druhý mečbol, když riskantní servis soupeře skončil v autu.

Odolena Voda - Kladno 2:3 (23, -24, -21, 19, -12).

Esa: 8:6. Bloky: 9:14. Čas: 136 minut. 

Kladno: Zajíček (7), Graham (5), Platačs (17), Seppänen (1), Goncalves (24), Neves (1), libero Fernández. Střídali: Imamura (14), Kyjanica (8).