Poslední letošní duel v Kladně se bude odehrávat v sobotu už od 17.00 hodin v hale Bios u zimního stadionu, kam přijede o dva body bohatší lídr tabulky Dukla Liberec, jenž první vzájemný duel vyhrál 3:1 (19, -20, 19, 20).

Domácí se budou pokoušet o jedenáctou výhru v řadě. Recept na úspěch je stejný jako každého jiného silného soupeře  - otupit  jeho největší ofenzivní hvězdu a zatlačit ho podáním.

"Musíme ubránit Štokra a rozhodit je servisem. Uvidíme, komu se bude podání víc dařit," naznačil blokař Kladna Vladimír Sobotka, odkud hrozí největší nebezpečí.

Důležité bude, jak se domácí vyrovnají se změnou haly, jež má vyšší strop a ve které v minulých sezonách odehráli dvě extraligová utkání. V prvním podlehli tehdy vysoce favorizovanému Liberci 1:3 a pak porazili Příbram 3:0..

Kladenští sice v biosce trénují, volejbal však v ní hrají minimálně. "Škoda ale, že je v ní méně místa pro diváky," litoval Sobotka.

Liberec v čele se zmíněným nejlepším českým volejbalistou 2016 Janem Štokrem stejně jako jeho sobotní soupeř pouze jednou prohrál, když doma jeho slabší chvilky využily České Budějovice.

Kladenský klub jako poděkování za přízeň a podporu akcí jimiž byly Hold hasičskému záchrannému sboru, pomoc nemocné Báře, Halloween gam, Plyšáková výzva či Movember game, připravil několik překvapení, včetně malého občerstvení.

Lístky na zápas budou v prodeji v hale BIOS hodinu před utkáním.