Proti lídru vedlo Kladno 2:1 na sety a 6:3 ve čtvrté. Pak ale vypadlo z rytmu a zápas tudíž šel do zkrácené sady. Hosté za stavu 13:13 hrubě chybovali na příjmu a pak je k velké radosti spoluhráčů zablokoval kapitán Jan Poduška!

„Věděli jsme, že na družstvo, které při jeho dobré přihrávce neubráníme, musíme zatlačit servisem. Hodně jsme přitom riskovali a naštěstí se to vyplatilo," uvedl kladenský kápo a k dobře rozehranému čtvrtému dějství dodal: „To už jsme asi měli v hlavě, že se to dohraje samo. Dobřichovice nejsou náhodu na špici tabulky a s takovým soupeřem si nemůžeme dovolit vypustit jeden balon," mínil 32letý smečař po výhře 3:2. Stejným poměrem první vzájemné utkání prohrálo.

Den předtím Kladno proti MFF nezvládlo první set, aby nakonec vyhrálo 3:1. „Začali jsme vlažně, v klídku. Pak se ale k neuvěřitelnému výkonu rozehrál Honza Kankrlík a další tři sety jsme byli jasně lepší než soupeř," chválil Poduška svého univerzála.

Kladnu se po sérii čtyř výher konečně podařilo utrhnout z deváté příčky a posunulo se na sedmou. Postavení si může vylepšit už tento víkend, kdy hostí šesté Budějovice a poslední Plzeň.

Jihočeši byli vždy špičkovým týmem soutěže, letos ale poněkud ztrácí. „Přitom hrají ve stejné sestavě. Divím se, že jsou tak vzadu. Třeba mají zraněné hráče," řekl Poduška.

Zápas Budějovicemi (první zápas 0:3) se hraje v hale Bios v pátek ve 20 hodin, s Plzní (3:2) druhý den od 18 hodin.