Turnaj byl rozehrán smíšenou čtyřhrou, kterou vyhrála domácí dvojice Miroslava Růžičková s Danem Skrčeným. Ve dvouhrách žen zvítězila opět Růžičková a na krásném třetím místě skončila další domácí hráčka Kateřina Švihlíková.

V dvouhrách mužů se rozehrály boje v základních skupinách, z nichž vždy dva nejlepší postoupili do závěrečné fáze. Z kladenských borců se do semifinále dostalo trio Václav Fridrich, Štěpán Pulkrabek a Marek Schoř. Doplnil je hráč Jiskry Nejdek Jan Klimaj. Ten se nakonec dostal až do finále, kde na něj čekal Fridrich, jenž se po utkání plném zajímavých výměn stal celkovým vítězem.

Jako poslední byla rozehrána čtyřhra mužů. Do finále se probojovaly stejně jako loni oba kladenské páry, a to Fridrich – Schoř a Skrčený – Pulkrabek. Zápas byl prestižní záležitostí tréninkových sparing partnerů a po taktické bitvě se podařilo zvítězit Fridrichovi se Schořem, kteří tím obhájili loňské prvenství.

V příštím roce oslaví Badminton Club Kladno 40 let od svého vzniku a při této příležitosti bude jedním z vrcholů oslav 4. ročník turnaje Kladno Cup 2009.

Dan Skrčený