Očekávání se naplnila. Kladno bylo po dvanácti tříbodových výhrách na pokraji první ztráty, ve čtvrtém setu totiž odvracelo tři setboly a nakonec vyhrálo 3:1. „Strašně mně vadí, že hrajeme bez emocí," povzdechl si po utkání kouč vítězů Milan Fortuník.

Hosté v prvním setu chybovali na příjmu, a protože domácí i dobře útočili, prohráli ji o šest bodů. Kapitán Kladna, blokař Adam Zajíček řekl, že pokud budou hrát se stoprocentní koncentrací, neměli by mít problém. Úvod druhé části ale nezachytili (0:4) a do konce sady se do hry nedostali.

Lekce Kladnu pomohla a třetí set zahájilo smrští. Bleskově vedlo o pět bodů a nakonec jej s přehledem vyhrálo. Zahráli si i borci druhého sledu, kteří odehráli také čtvrté dějství. V jeho druhé polovině domácí přišli o tříbodový náskok, přesto obrovskou, strhující bitvu vyhráli 31:29.

Trenér hostů Miroslav Malán ocenil rychlou hru Kladna, které si podle jeho soudu výhru zasloužilo, se svým týmem ale byl spokojený.

Hala viděla velký návrat. V dresu hostů nastoupila k svému druhému utkání bývalá ikona Kladna, univerzál Jakub Rybníček, který ukázal, že ze svého umění pranic nezapomněl. „S kluky jsme to počítali, je to už deset let," zavzpomínal třiatřicetiletý mistr republiky.

Kladenští volejbalisté mají v čele tabulky náskok sedm bodů, v sobotu ale budou bojovat na palubovce mistrovského Liberce.