Jak jste se do dresu výběru Ústí nad Labem dostal?

Jáhrával za Elbu dva a půl roku, ale na podzim v nedávno skončené sezoně jsem přestoupil do konkurenčního Mostu. V Ústí jsem zažil krásné chvíle. Vyhrál se tu titul, zahrál jsem si se super spoluhráči, byly to asi mé dva nejlepší roky v kariéře, takže budu na zdejší hřiště ve Všebořicích vždy rád vzpomínat i třeba proto, že jsem mohl teď za výběr Ústí proti Švýcarům nastoupit.

Nové sezona klepe na dveře, za koho v ní budete bojovat?

Přestěhoval jsem se do Prahy, odkud jsem ještě do Mostu letos na jaře dojížděl. Novým domácím klubem se teď pro mě stalo družstvo Habešovny, za které budu nastupovat.

Proč jste během půl roku vystřídal tři kluby?

Dosud jsem hokejbalu dával víc než práci, tři roky jsem na něj pořád dojížděl, takže když přišla nabídka pracovat i hrát v jednom městě, byl jsem hned pro.

Dá se v Čechách hokejbalem uživit?

Určitě ne. Je to možné pouze v cizině a to ještě jen pro ty nejlepší. Co vím, tak právě tady bývalý hráč Elby Jindra Hossinger ve Švýcarsku, kde hraje i jeden Slovák Tibor Kapánek, ale je to většinou tak napůl, že pracovat se stejně musí chodit.

Odehrál jste dva zápasy proti švýcarské repre, byly v něčem jiné než běžné české extraligové souboje?

Určitě, hrají trochu jiný styl. Hra je více o bojovnosti, nemají to tolik v rukou, ale snaží se, dávají tomu srdíčko. Pro nás to bylo těžší v tom, že jsme se sešli před zápasy pouze k jednomu tréninku.

Za rok se koná v Plzni hokejbalové mistrovství světa. Je někdo z Ústí kdo by mohl na národní dres pomýšlet?

Ústečtí hráči bývali vždy v reprezentaci, ať je to Honza Štěpánek, Míra Růžička, škoda že teď ukončil kariéru Jarda Pavlík a další, takže z Ústí bylo vždy do reprezentace blízko, zvlášť když ji teď trénuje bývalý ústecký trenér Leoš Rak. Kdo bude mít v příští sezoně formu, tak bude mít do národního týmu hodně blízkou cestu.

Máte reprezentační ambice i vy?

Já si už takové ambice nedávám. Samozřejmě, bylo by to krásný, ale už jsem na tom věkově trochu jinde. Cítil jsem se na to tak před dvěma lety. Je mi osmadvacet let a starý se ještě určitě necítím, ale na národní tým je to už asi dost. Uvidíme jak mi vyjde příští sezona, třeba se to ještě povede.