Domácí na začátku druhého dějství otočili gólem Martina Ryneše v oslabení na 2:1. O osudu utkání rozhodovala právě tato část, již domácí vyhráli 4:1. V závěrečné sice Moravané snížili na rozdíl jedné branky, už po dvou minutách ale domácí svoji výhru pojistili. „Snažíme se, aby naše hra trošku za něco stála. Zvedáme se a doufám, že výher bude ještě víc,“ prohlásil střelec druhé branky, pětadvacetiletý Martin Ryneš.

O to víc vás musí mrzet začátek sezony, kdy to bylo špatné.

Čekal jsem, že to bude lepší. Dopadlo to, jak to dopadlo.

V první třetině jste měli velkou dávku štěstí, než soupeř vstřelil první góly, trefil tři tyčky!

Trošku nám opět utekl začátek. Pak jsme se zvedli a šlo to. Horší by bylo, kdyby vedli výrazněji.

Nemohu se nezeptat na váš gól na 2:1. Sólo obránce skoro přes celé hřiště, navíc v oslabení, to se často nevidí.

Byla to náhoda. Celé se to otevřelo a pak gólman vyjel. Byla to jeho chyba a já měl i kousek štěstí, že to tam spadlo o tyčku.

Slyšel jsem, že máte po utkání jakousi utužovací akci. O co jde?

Jdeme na hodinku a půl do bazénu, aby se stmelil kolektiv. Někdo je z Kladna, jiný z Prahy. Tak abychom byli spolu.

Ve sportovních klubech se parta utužuje většinou u pivka.

Na večeři půjdeme potom. Nejdřív bazének a pak nějaké menší posezení.

V obraně hrajete s o tři roky starším bratrem Davidem. Probíráte utkání doma?

Dřív jsme se o tom hodně bavili, jenže teď už spolu nebydlíme. Určitě si spolu rozumíme, je vidět, že spolu už chvilku hrajeme.

Kdo z vás je lepší florbalista?

Nevím, těžko říct. Brácha asi byl, ale teď už možná trošku upadá (smích). Ještě loni dával i víc branek, letos to tam padá mně.

Jak to vidíte s letošními ambicemi Kladna?

Uděláme všechno proto, abychom se vrátili do extraligy. Chtělo by to skončit do třetího čtvrtého místa, play-off pak je úplně jiná soutěž.

Může být před vyřazovacími boji vzpruhou, že jste všechny týmy od prvního do třetího místa v poslední době porazili?

Určitě. Hlavně to, že jsme porazili první Spartu.