Kladno prošlo zásadní změnou. Vlastně všichni borci, které si půjčilo na hostování do I. ligy, odešli pryč a zůstalo zase jádro těch, co zde bojovali v uplynulých letech v krajském přeboru a II. lize.

Ovšem jeden příchod a hodně důležitý, se Kladnu přece jen povedl. Po roce se ze Švédska vrátil pivot Ondřej Duka a rychle se vrátil do pozice jednoho ze základních stavebních kamenů mužstva. Kromě skvělé obrany nasázel za víkend celkem 34 bodů. „Byl skvělý, náš nejlepší dlouhý hráč. Loni nám chyběl, celou sezonu se nám ho nepovedlo nahradit," chválil spoluhráče Petr Hála.

Jenže i kapitánovi se víkend povedl. Zejména v sobotu proti Rokycanům ho bylo plné hřiště, perfektně rozehrával a dával důležité koše – zaznamenal 20 bodů. „Přiznám, že jsem měl větší motivaci. Nastupoval proti mně bývalý reprezentant Velenský, který už na vyšší úrovni hrát nechce a dohrává v mateřských Rokycanech. A docela mi to sedlo," nezapíral Hála.
Rokycany porazilo Kladno 74:69 a Domažlice 75:61, podle Hály však o žádná velká dramata opravdu nešlo.

„Když jsem se bavil s lidmi, kteří na nás chodí pravidelně, nikdo z nich neměl o výsledek strach. Prakticky pořád jsme vedli a v koncovce využili zmíněné zkušenosti z loňska. Věřím, že to tak bude celou sezonu," dodal Petr Hála.