Literpool 20, Happy Stochov 20, Trik 19. To je bodová bilance největší adeptů na postup do republikového finále sálovky. A kdo do Brna zamíří, o tom se rozhodne asi hned zkraje programu. Jako první si totiž od 17 hodin zahrají Literpool s Trikem, po nich Happy s Literpoolem a následně Trik se Stochovem. Happy poté ještě nastoupí proti Mělníku, ten je však poslední bez jediného bodu a těžko kartami zamíchá.


„Já myslím, že pro nás bude absolutně klíčové derby s Literpoolem. Víte, jsme vlastně jedna parta, chodíme do stejného baru, ale týmy máme dva. A ten náš je jasně úspěšnější,“ chlubí si pichlavě možná nejlepší hráč soutěže, každopádně jeho nejpřesnější střelec (15 gólů) Martin Formánek. Dodává, že polička v baru Duncan je zaplněná trofejemi, ale pouze získanými Trikem. „Moc se jim za to smějeme, ale pravda je, že jeden talířek tam mají také,“ rýpnul si ještě.


Samotná případná výhra nad Literpoolem ještě nemusí Triku stačit. To by jejich kamarádi–sokové museli v následném duelu zdolat Happy. „To bude těžké. Jsou mladí a rychlí, my jsme spíš veteráni. Sice jsme je naposledy porazili, ale to jim právě někteří mladíci chyběli,“ uznává Martin Formánek, jehož tým bude spoléhat ještě na jednu hvězdu – brankáře Ťintěru. Gólman fotbalových Dřetovic je podle Formánka asi největší hvězdou soutěže.
Podobné hlasy jdou i z tábora soupeře. Literpool dokonce víc než než po celkovém triumfu baží po skalpu Triku. „Samozřejmě je naším základním cílem je porazit. Je pravděpodobné, že se jedná o jakousi derniéru obou týmů v soutěži, o to víc se budeme snažit,“ slibuje Jan Bacílek. I podle něj je největším favoritem Happy. „Bezesporu. Jsou silnější, běhavější. Nicméně my zase hrajeme víc srdíčkem,“ nachází Bacílek zbraň Literpoolu.


Obhájce trofeje Happy Stochov si prý největší pozor dá na posilu Literpoolu – střelce Miroslava Stuchlého. Třeba Marcel Kedroň ho velmi dobře zná z fotbalových Tuchlovic. „Od Míry hrozí asi největší nebezpečí. Ale tentokrát se sejdeme kompletní a věřím, že bychom měli Literpool porazit. Jsou zkušení, ale doufám, že to jim stačit nebude,“ hlásí hbitý Marcel Kedroň, jehož bratr Marek je nejlepší střelcem týmu. „Je fajn, že se mu daří. Já letos moc zápasů nehrál, nicméně v neděli budu připravený,“ dodal rychlonohý fotbalista Tuchlovic.


Nedělní program: Literpool – Trik (17), Happy – Literpool (18), Trik – FK Stochov (19), Happy – Mělník (20), FK Stochov – Mělník (21).


Aktuální tabulka


1. Literpool Kladno 10 6 2 2 38:19 20
2. Happy Stochov 10 6 2 2 34:15 20
3. Trik Kladno 10 6 1 3 28:18 19
4. FK Stochov 10 3 3 4 30:28 12
5. Záchranáři Mělník 10 0 0 10 15:65