"Mám dobrý pocit. Příchodem posil šla naše hra nahoru a najednou hrajeme futsal jako dřív. Kluci hodně ožili," pochvaloval si trenér Jiří Veselý, který ve čtvrtek den před utkáním řešil závažný problém.

Na fotbalovém tréninku SK Kladno si naštípl kotník brankář Vokoun a jiného na pátek neměli k dispozici. Společně s prezidentem Janem Perglerem museli prokázat manažerské schopnosti. V šibeniční termínu se jim podařilo přivést Mariana Krajče, který se na chvíli mihl v dresu Kladna v době, kdy hrálo nejvyšší soutěž. Nejčastěji však hájil barvy pražské Slavie.

"Už sice nepatří mezi nejmladší, ale v Plzni svoji úlohu beze zbytku zvládl," chválil Veselý zkušeného gólmana a slova chvály měl také pro všechny ostatní hráče, kteří utkání zvládli s velkou kvalitou. Do vedení šli už v první minutě. Poté se soustředili na obranu a zkušeně čekali na chyby soupeře.

Kladno teď má volný los a příští víkend jede do jámy lvové. Bude hostem suverénně prvního Chomutova. "Tam se ukáže na co máme," uzavřel Veselý, jehož tým má na poslední Turnov k dobru šest bodů. Východočeši ale odehráli o zápas méně.