Skóre utkání otevřel kanonýr Kladna Marin Kaválek. Pak už se trefovali jen hosté, kteří potvrdili, že jejich výsledky nejsou náhodné. V posledních šesti kolech ztratili pouze remízami, přičemž jednu z nich uhráli na hřišti druhého Liberce.

„Posílili se a bylo to znát," konstatoval hrající kouč poražených Jiří Veselý a konstatoval, že herní projev jeho týmu nebyl špatný. „Je to stále dokola. Neproměňujeme šance, zatímco soupeř čtyřikrát trefil branku a byly z toho dva góly."

Bídnou potenci jeho týmu potvrzuje pohled na tabulku. Jen tři celky vstřelili méně branek. Na druhou stranu jich Kladno nejméně obdrželo. A lépe hraje venku, kde je nejlepší!

Veselý horší produktivitu vysvětluje tím, že protivníci k nim jezdí v první řadě bránit.

„Pořád máme visačku prvoligového týmu. Soupeři s námi hrají s respektem a cílem bránit až z hloubi vlastního pole. Nám se pak do plných hraje velmi těžce. To je náš největší problém," řekl Veselý a na druhou stranu kvitoval, že se jim začalo dařit pokrývat kontry protivníka.

V průběžném pořadí je Kladno čtvrté jedenáct bodů za vedoucím duem Mělník – Liberec. V pátek jede do Jablonce, jenž je o bod pátý.

První vzájemný duel skončil smírně 2:2. „Jedeme ven. To nám bude vyhovovat a věřím, že tam vyhrajeme," uzavřel Veselý s tím, že Severočeši jsou na tom kondičně dobře.