Po obrátce se ale karta obrátila a na doraz bojující Satani nakonec skóre obrátili ve svůj prospěch. Vyhráli 4:3 a výrazně zvýšili svoji šanci na účast ve vyřazovacích bojích.

Kouč Benaga Beny Simitči uznal, že výhra Kladna byla nakonec zasloužená. Jeho svěřenci měli čerstvě v nohách vítězný a silně obsazený turnaj v Kosovu a domů přiletěli v úterý.

„Odehráli jsme tam čtyři utkání a páté po návratu domů. Z únavy vyplynulo, že jsme ztratili koncentraci a Kladno nakonec zaslouženě vyhrálo. Víc k tomu nemám co říct,“ uvedl zručský kormidelník.

Střelec vítězné branky Kladna David Müller, jenž při dlouhé power-play hostů skóroval přes celé hřiště do prázdné brány, uznal, že poločasy v podání jeho týmu byly jako nebe a dudy.

„První byl hrůzostrašný, asi jsme navázali na výkon z Liberce, o přestávku jsme si v kabině něco řekli a druhý vypadal úplně jinak,“ poznamenal.

Čtvrté brance Kladna přecházela stoprocentní šance soupeře, jehož hráč zašlápl balon na brankové čáře a tím dal čas zasáhnout výtečnému Konečnému v brance Satanů.

Vzápětí Müller rozhodl. „Štěstí ke sportu patří. Dnes jsme ho měli my, příště se může přiklonit k nim,“ uzavřel autor zlatého gólu.

Kladno - Zruč nad Sázavou 4:3 (1:3).
Branky: 16. Chrobák z pen., 26. Švambera, 32. Veselý, 38. Müller - 6. Brahimi, 19. Rodek, 20. Angellott.