Trenér Jiří Veselý předpokládal, že potom, co měli jedno kolo volno, dojde k vyprázdnění marodky do duelu s favoritem půjdou kompletní. Bohužel se tak nestalo. Na marodce zůstali klíčoví hráči Šnídl, Čurda a Kaválek. Naopak se po nemoci vrátil Vašák, jenž zaznamenal obě branky poražených.

Také Satani měli v první části šance, ale rozdíl byl v koncovce. "Chomutov potvrdil, že výborně zvládá brejkové situace. Hlavně měli rozdílového hráče Kroka, který má prvoligové zkušenosti. Byl hodně znát," řekl Veselý.

Kladno po obrátce snížilo na 1:3 a začalo hrát power play.  V ní propáslo šanci na kontaktní gól a naopak inkasovalo počtvrté. Vašák v závěru už jen korigoval.

Kouč hráčům po zápase poděkoval za dobrý výkon a zároveň zvýšil hlas, aby si každý z hráčů uvědomil v jaké jsou situaci. Třetí příčka od konce je pro klub nedůstojná.

"Každý si musí sáhnout do svědomí. Začít to brát fakt vážně abychom se dostali výš. Situace začíná být vážná," apeloval Veselý s tím, že musí začít bodovat. Třeba už teď na hřišti třetího Černého Dubu.

K cestě vzhůru musí bezpodmínečně výrazně zlepšit tréninkovou morálka, když už skončily fotbalové soutěže. "Z minulosti se bohužel nedá žít," uzavřel trenér Kladna.