Michal Jaráb před utkáním doufal, že k prozatímním dvěma gólům přidá další. Že to ale budou rovnou tři, tak to by ho nenapadlo ani ve snu. „Byl bych rád za jeden," přiznal.

Druhým třígólovým střelcem byla letní posila Petr Player, jenž po krásném sólu takřka přes celé hřiště vybídl kolegu ke zkompletování hattricku. Byla to zároveň poslední branka utkání. „Teď za to budu platit. Je vidět, že to je kamarád," smál se Jaráb.

Jejich čtyřka nastřílela všechny branky Satanů, přičemž čtyři padly po standardních situacích. „Na trénincích se jim věnujeme a je dobře, že to přináší ovoce," dodal.

Trenér Petr Hlaváč ocenil hru dopředu a krásné góly v podání první čtyřky. „Frič do toho vnesl to, co jsme dlouho potřebovali," pochvaloval si, ale zároveň se na českého reprezentanta zlobil za zbytečnou žlutou kartu, která ho přijde draho.

Ne všechno ale bylo vyvedeno ve veselých barvách. „Dopředu to nemělo chybu, dozadu se mi však naše hra nelíbila. Slavia se snadno dostávala do řady šancí a být na jejím místě produktivnější soupeř, nemuselo to tak dobře dopadnout," mínil kormidelník Satanů.

Kouč Slavie Jiří Baborák byl z výkonu svého týmu rozčarovaný.

„Po většinu utkání jsme nebyli schopni běhat a hrát agresivně. Tím jsme soupeři uvolňovali nebezpečné prostory a nemohli pokrývat jeho kombinační akce na jeden dotek," řekl a přiznal, že by klidně skousl třeba dvě červené karty, jen kdyby jeho tým na hřišti nechal všechno.

„Takhle může hrát stará garda, ne ligový tým," dodal.

Kladno – Slavia 6:3 (3:2).
Branky: 1., 14., 34. Jaráb, 10., 21., 32. Pleyer - 8., 16. Novotný, 22. Brychta. ŽK: Frič – Oliva, Filinger.