„Víme, že to bude těžký zápas. Oni mají euforii z postupu do druhé ligy a budou mít kvalitu," tušil už před zápasem tuhý boj kladenský útočník Tomáš Abrham.

Ten byl také nejlepším hráčem hostů a po deseti minutách hry to byl právě on, kdo po individuální akci otevíral skóre finálového zápasu.

„Bohužel jsme vedení neudrželi déle. Zápas se nám nepovedl, ale vůbec," uznal Abrham.

Domácí vyrovnali povedenou střelou z otočky Boška. Hosté měli územní převahu a největší hrozba přicházela z rohových kopů, ale žádná z akcí neskončila gólem. „Věděli jsme, že musíme zodpovědně bránit a spoléhat se na rychlé brejky," komentoval taktiku domácích trenér Jaroslav Bílek.

Právě z rychlých kontrů Malibáci hrozili nejvíce. A před koncem poločasu šli i do vedení. Jeden z brejků zastavila obrana hostů faulem a z nařízeného přímého kopu pálil přesně Bělík.

Ve druhé půli hosté opět tlačili Malibu, ale snahu o vyrovnání si pokazili vlastní chybou, když rozehrávku od branky vypíchl Boško a svým druhým gólem navýšil náskok na 3:1. Ten zmenšil také druhým gólem Abrham, jehož dělovka zapadla za tyčku Malíkovy branky.

Čtyři minuty před koncem sáhli hosté ke hře bez brankáře, ale ihned po vyslání pátého hráče do pole opět nezvládli rozehrávku a byl to Maňas, kdo domácím vrátil klid.

O ten je připravil na hrot vyslaný David Müller, který minutu před koncem vytvořil zápletku pro finální dějství – 4:3.

V něm se hosté ještě pokoušeli o vyrovnání, Malibu však už těsný náskok nepustilo a mohlo se vrhnout na oslavy letošního doublu.

„Je to senzační zakončení letošní povedené sezony. O tomhle se nám ani nesnilo. Postoupit do druhé ligy a v poháru vyřadit dva ligisty," radoval se po zápase domácí kouč Bílek.

Tomáše Abrhama netěšilo, že byl hosty označen za nejlepšího Kladeňáka. Postup to týmu nepřineslo. „Příliš na nás bylo vidět, že někteří kluci ještě nezačali s přípravou. Bylo to takové syrové, skoro bych se nebál říci ostuda," mračil se borec, jenž toho měl po sobotě dost. „V pátek fotbalový trénink na SK, pak futsal a v sobotu celých devadesát minut za SK Kladno. Bylo toho trošku moc," přiznal.

Malibu Mladá Boleslav – SAT-AN Kladno 4:3 (2:1). Branky: 15. Boško, 25. Bělík, 30. Boško, 45. Maňas – 7. Abrhám, 35. Abrham, 50. Müller. Rozhodčí: Cílek, Stádník. Diváci: 90.

Kladno: Manda – Müller, Čurda, Veselý – Abrham, Jaráb, Vašák, Chrobák.