Tečku za sezonou udělal na hřišti Plzně, která nutně potřebovala vyhrát, aby druhou nejvyšší soutěž udržela. Nakonec ji k záchraně stačila remíza 1:1. "Dá se říct, že všichni počítali s tím, že tam prohrajeme," přiznal trenér Jiří Veselý.

Ligu nakonec opouštějí pražští Wizards a Teplice. Naopak z postupu se raduje Perštejn, který v předposledním kole vyhrál v Krupce přímý souboj o první místo.

Se Satany to šlo z kopce od utkání v Jablonci, kde po výhře 3:2 měli téměř jistotu, že nesestoupí. Od té doby lepili sestavu a v hlavně v brance často nastupoval jejich kormidelník, protože mladý Koco je zraněný a jednička Tetour upřednostňoval působení ve fotbalové Hostouni.

Na západ Čech odcestovali Kladenští s torzem sestavy a sáhli k netradičnímu pojetí. Od úvodních vteřin hráli power play, přičemž rozlišovací dres měl zkušený Šnídl.

"Bylo vidět, že domácí si s tím nevědí rady a také na nich bylo znát, že hrají o všechno," řekl Veselý a prozradil, že vedle Šnídla odmakali zápas bez střídání Jiránek, Zieber, Čurda a Řehák, přičemž Západočechů byl plný tucet.

"Bylo obdivuhodné, jak se naši kluci semkli a hecli. Po utkání popadali vysílením na palubovku. Klobouk dolů přede všemi," vysekl Veselý poklonu svým svěřencům.  

Kolo předtím hostili Satani nováčka Černý Dub (5:8). V tomto utkání hráli power play od 4. minuty. Významnou roli sehrála hrubá chyba rozhodčího za stavu 5:6. Vzápětí vzplály na kladenské straně velké emoce.

"Jsem bouřlivák, ale tentokrát jsem se snažil emoce mírnit. Mezi hráči to ale bylo v pohodě," řekl Veselý s tím, že místo aby kopali penaltu za ruku, obdrželi gól na 5:7.