Jen největší optimisté totiž věří, že by Satani mohli překvapit a přivézt byť jediný cenný bod. Realisté zůstávají dolními končetinami pevně přikotveni k zemi.

Cílem prvního lednového výjezdu osmého celku tabulky elitní soutěže totiž je palubovka mnohonásobného českého mistra, Chrudimi, kde se začíná ve 20 hodin.

Podle trenéra Petra Hlaváče nechtějí být Kladenští dalším exemplářem zdejšího vyhlášeného muzea loutkářských kultur, kde jisté mají Satanů dost. To podle kouče znamená jediné, neodjet s těžkým debaklem. „Třeba nás trošku podcení,“ uvedl smějící se kouč.

Východočeši už první vzájemný duel vyhráli 8:2 (3:1), když domácí zničili dvěma góly v první minutě druhého poločasu. První z nich vstřelil do sítě Konečného druhý nejlepší střelec soutěže, už dvacetigólový Brazilec Max.

Ač poslední zápasy odchytal v bráně Kladna zkušenější Čížek, je takřka jisté, že přednost tentokrát opět dostane mladý reprezentant, jenž se připravuje na mezinárodní turnaj jedenadvacítek.

Pro Hlaváče je dilema koho mezi tři tyče šoupnout. „Na tréninku jsou velmi vyrovnaní. Poslední zápasy ale chytal Čížek a my do toho nechtěli zasahovat, když se nám dařilo vyhrávat,“ vysvětlil trenér, jenž se bude muset obejít bez zraněného Hafenrichtera, a také dalšího zadáka, takticky vykartovaného kapitána Veselého.

Toho bude potřebovat na domácí zápas s Plzní. Pak čeká Kladno před pauzou kvůli evropskému šampionátu další důležitý zápas v Šumperku.
Také Východočeši zřejmě budou řešit absence, zraněný prý je M. Mareš a zdravotní problémy má i Rešetár. Našlapaný kádr mistra si ale i bez nich nepochybně vystačí.