Trenéra hostů Tomáše Kadlece těšilo, že se jim konečně vyplatil trénink power-play. „Hodně se jí věnujeme, protože se myslíme, že když se to umí, tak je to silná zbraň. Dnes jsme naše úsilí zúročili,“ uvedl kouč hostů, jenž remízu považoval za odpovídající.

Domácí doplatili na to, že se nechali soupeřem zatlačit a nedokázali být hrozbou pro jeho branku.Udržet míč na víc přihrávek pro ně byla neřešitelná záležitost, zejména v době, kdy zápas gradoval.

Západočeši pak z narůstajícího tlaku dosáhli na bod, pro který si přijeli.

Vedoucí branku Kladna zaznamenal v první půli Marek Chrobák. Hráč s číslem třináct ji vstřelil ve 13. minutě a ještě k tomu 13. ledna. Dlouho to vypadalo, že třináctky přinesou Satanům štěstí.

„Tři dva ještě bylo dobré, nechat si ale dát gól půl minuty před koncem je hrubá chyba,“ láteřil autor úvodního gólu a uznal, že dvakrát inkasovat v power-play se nesmí.

„To se může stát s Chrudimí nebo Teplicemi, což se také stalo, ale ne s Plzní, která je na naší úrovni,“ prohlásil Chrobák a uznal, že kombinace týmu nešly.

V utkání si připsal dva body za gól a asistenci u Müllerova gólu na 3:0. Padl krátce po tom, co Fujdiar v jedné z mála brejkových situací po Vincencově vysunutí s přehledem získal Satanům dvoubrankové vedení.

Po třetí brancebyli hosté na ručník, pět minut před koncem ale sáhli ke hře bez brankáře. DvakrátKladnovyšachovali anakonec i ztrestali Müllerovu přihrávku na šíři hřiště.Nejzkušenější hráč Stanů, jenž měl i jednu asistenci tak odehrál hloupý zápas.

Kladno – Plzeň 3:3 (1:0).

Branky: 13. Chrobák, 23. Fujdiar, 24. Müller – 29. Chrätsch, 37., 40. Peteřík.

Kladno: Konečný – Müller, Šnídl, Chrobák, Fitzel – Vincenc, Veselý, Fujdiar, Chaloupka - Švambera.