K boji o ještě cennější kov potřebovalamezi provazy v semifinále váhové kategorie do 64 kg zdolat velmi zkušenou arménskou bojovnici Armine Sinabjanovou. Nepovedlo se. Ve Skandinávii přebývající, trénující, většinou i boxující a velmi populární šampiónka Švédska Armine, která se rozhodla na ME 2011 v Londýně reprezentovat rodnou zemi, vyhrála 15:6.

Poražené semifinalistky Schmoranzová a Angličanka Jonasová se už staly podle boxerských pravidel držitelkami bronzových medailí ME 2011.

Sportovní osud Martiny Schmoranzové je poněkud paradoxní. Potomto úspěchuje nejúspěšnější českou boxerkou, v historii ME (konají se od 2001) určitě: Schmoranzová vybojovala kontinentální bronzovou medali poprvé už ve svých 19 letech.

Zkoušela i příbuzné bojové sporty, ale protože její zaměstnání řadové policistky nešlo dál kombinovat s vrcholovým tréninkem, začala sportovat jen kondičně. Pak se o plýtvání takovým talentem dozvěděl vysoký policejní funkcionář poté, co z ní všechny svým způsobem senzační informace dostal před televizní kamerou v zábavném pořadu moderátora Karla Šípa. Policejní prezident pak dal moudrý pokyn, aby se mohla věnovat jak řádnému zaměstnání, tak i vrcholové přípravě pro reprezentaci.

Na ME 2011 odcestovala Schmoranzová (její bratr hrál zaKladno až do juniorů docela úspěšně hokej) ve výpravě čs. boxerek, vedené trenérkou Evou Líškovou, a kvalitně připravena.

Na ME boxerek startovalo letos v Rotterdamu 153 žen ze 31 zemí.