Zase to nebylo zdaleka klidné. Souboj střídal souboj, akce akci, diváci se nenudili. Pardubice šly do vedení, ale víc radosti jim nový kladenský brankář Leoš Gerlich nedovolil.

Naopak je brzkým vyrovnáním ztrestal muž, který na ně (a ony na něj) má největší pifku. Horkokrevný Milan Schnaubelt po loňském konfliktu ve finále Českého poháru, kdy fyzicky napadl protihráče (údajně se dotkl narážkami nejcitlivějších věcí osobního života), dostal roční stopku. Tu mu svaz zkrátil a Schnaubelt si teď musí svoje chování hlídat.

Do emocí se přesto dostal, ale tentokrát vykolejil soupeře, doslova se mu dostal pod kůži. Školoudík ho konfliktu za brankou na zemi napadl tak drsně, že musel předčasně do sprch a Kladno jeho prohřešek potrestalo. Přesnými ranami Soukupa a Pospíšila uskočilo na 3:1, navíc vše jistil při power-play Pardubic právě Schnaubelt.

SK Kladno - FK Brandýs n. L. 2:1, Divize B, 16. 9. 2023. Milan Švenger poprvé v kladenské bráně
Švenger spadl o dva stupínky dolů, ale nelituje. "Pomoc Žižkovu, Kladnu i mně!"

Dal si prst před ústa a podíval se významně k pardubické střídačce…

Není divu, že při rozhovoru pro Deník si narážky na jeho osobu neodpustil ani trenér Východočechů Jiří Mašík, mimo jiné i kouč repre.

„Prolomili jsme svou střeleckou nemohoucnost, která se táhla od Páňa Cupu. Na góly se hrozně nadřeme, prohráli jsme kvůli tomu v Letohradu, ale tady se to naštěstí povedlo. Museli jsme co nejvíc střílet a přiklonilo se k nám i trochu štěstí,“ zůstal nad věcí Milan Schnaubelt.

Nicméně o svém chování na hřišti promluvil. „Trenéři mi to připomínají před každým zápasem, u mne to o ničem jiném než o kázni není. Když mám chladnou hlavu, hraju dobře a třeba i dám gól jako dneska. Takhle pomohu týmu, ne tím, že budu mít stopku nebo něco podobného,“ vyprávěl.

Teď věří, že výhra nad silným sokem Kladno posune dál. „Na body jsme sahali už v Letohradu, kde jsme soupeři darovali přesilovky a on v nich zápas otočil. Ale to už je za námi, porazili jsme silné Pardubice a od toho se musíme odrazit. Máme před sebou dlouhou cestu, ale půjdeme zápas po zápasu a věřím, že dobré výkony se budou pořád nabalovat,“ dodal jeden z hrdinů sobotního mače.