Orli ale nedají kůži lacino a se skvělými diváky v zádech budou chtít sérii vrátit k rozhodujícímu mači do Prahy.

Ve čtvrtek večer ale na palubovce svého soka zklamali. Kouč Milan Fortuník v rozhovoru pro ČT sport neskrýval rozčarování.

"Pocitově jsme neútočili, jak bylo potřeba. Dělali jsme chyby v obraně a hlavně dva sety jsme koukali, co bude Praha hrát," řekl a litoval, že nedotáhli do vítězného konce dobře rozjetý třetí set a duel zdramatizovat. "V té situaci jsme byli lajdáci," konstatoval.

Kladno mělo začátek snů. Při servisu van Solkemy a roládě Grozera vedlo 4:0! Lvi se brzy otřepali. Poprvé šli do vedení bodem na 12:11 a svůj náskok stále zvyšovali. Hosté odvrátili hrozící debakl třemi body v řadě. Sadu pak ukončilo eso Tibitanzla.

O něco málo vyrovnanější byl druhý set. Orli i díky dvěma esům Špuláka snížili na 20:23. Závěr ale patřil dvěma úspěšným blokům domácích.

V třetí části Kladenští ožili. Hráli uvolněně, výtečně přihrávali a měli k dobru zajímavý náskok 18:12.

Jenže Lvi mají silnou lavičku. Poprvé šel na plac smečař Kriško a při jeho servisu se začalo skóre srovnávat. Když se pak k němu přidal McCarthy, měli už Pražané navrch. Využili však až třetí mečbol, když zablokovali Platačse.

Lvi Praha - Kladno 3:0.

Sety: 19, 20, 24. Esa: 5:7. Bloky: 10:6. Čas: 96 minut. Stav série: 2:1.   

Kladno: Kyjanica (3), Špulák (10), Grozer (1), Kraffer (8), van Solkema (3), Platačs (14), libero Kunc (1). Střídali: Hýský (9), Fortuník, Andersen (5).