Noc válečníků bude totiž ve znamení soubojů České republiky s Francií. Osm zápasníků, z nich většina pochází z Kladna, bude hájit domácí půdu proti osmi francouzským borcům. Ovšem na programu jsou také další souboje, celkem jich návštěvníci uvidí třináct. Chybět nebudou zvučná jména jako je Luboš Hyena Vrňata, Michal Raissinger a Honza Homolka.

A právě Luboš Vrňata a Honza Homolka přišli do redakce Kladenského deníku, aby pár dní před Nocí válečníků popsali jak se na zápasy připravují, zda se těší a proč by si lidé čtvrteční galavečer neměli nechat ujít.


Luboši, vy jste minule na Noci válečníků nebyl. Těšíte se?
Vrňata: Minule se mi to nepovedlo, bylo to mrzuté se soupeřem. Na Noc válečníků se těším vždycky, je to taková zdravá bojová atmosféra, fajn lidi. Mám to raději, než když zápasím ve velké MMA aréně. Tato akce je příjemnější, nejsem tolik nervózní, cítím se tu doma.

A pro vás, Honzo, to bude premiéra, ještě jste na Noci válečníků nebojoval.
Homolka: Už nějakou dobu se o to s Pavlem snažíme a teď to konečně klaplo. Těším se. I když je to zápas doma, takže cítím větší zodpovědnost než normálně. Udělám, co se dá.

Ale určitě jste se byl alespoň podívat.
Homolka: To jsem byl. Zápasili tam kluci z SKS Areny.

A nyní bude  v ringu kromě vás ještě někdo z SKS Areny?
Homolka: Ještě dva kluci – Josef Pepe Jelínek bude zápasit MMA a Martin Biskup K-1.

Už víte soupeře?
Homolka: Vím. Je to takový bubák, jak říkal Pavel. Vypadá super.

Když už víte, s kým budete zápasit, připravujete se na něj nějak speciálně? Zhlédnete například nějaká videa, na kterých zápasí?
Homolka: Když je to takovýhle zápas a dopředu vím, s kým jdu, tak se o to snažím. Trénink jde přizpůsobit a naladit na něj. Zatím jsem o něm našel jen něco málo, ale je vysoký.
Vrňata: Snažím se připravovat především sám sebe a nekoukám moc na soupeře. Myslím si, že v MMA, ne, že by to nebylo důležité, ale hlavní je, připravit sám sebe. Stavět na tom, čemu sám věřím.

Jsou poslední dny před zápasem v něčem jiné? Chodíte třeba dříve spát?
Vrňata: Jelikož mám roční dceru, snažím se spát každou chvíli. Když je šance usnout, tak usnu. Samozřejmě životní styl mám zaběhnutý. Že bych nějak zásadně měnil jídelníček, to ne. Kvůli váhové kategorii jídlo trochu stáhnu.

Na jedné z Noci válečníků jste po boji požádal svou přítelkyni o ruku. To byl spontánní nápad?
Vrňata: Byla to první noc, ve které jsem zápasil. Nějak to ze mě vypadlo, ani jsem si to netrénoval. Myslel jsem si, že by jí to mohlo udělat radost, nicméně vpadl nám do toho prcek, takže svatba zatím ještě nebyla.

Ve čtvrtek nemáte v plánu něco z ringu vzkazovat?
Vrňata: Ne. Důležité pro mě bude, abych odešel zdravý.

V poslední době mám pocit, že bojové sporty obecně zažívají velký rozkvět. Najednou každý dělá box nebo thai-box.
Homolka: Každý asi ne, jelikož tělocvična stále nějaká místa má. Řekl bych, že lidé o tom rádi mluví a chtěli by něco dělat, ale málo jich skutečně přijde a ještě méně jich zápasí. Ono to není zas tak jednoduché se připravit na boj, ať už psychicky, nebo fyzicky.

Když jsme u té psychické stránky, na co myslíte vy?
Homolka: Snažím se mít čistou hlavu, nemyslet na nesmysly. Držet myšlenky na zápas, to je jediné, co v tu chvíli je. Ostatní musí pryč. Neříkám, že se to vždy povede, ale snažím se o to.

A je na vašem výkonu poznat, že máte nějaké starosti?
Homolka: Už se mi to také povedlo.

Co vy a zranění?
Homolka: Musím zaklepat. Zatím nic úplně hrozného. Měl jsem zlomený palec, nos, prasklá žebra, ale to jsou takové ty provozní srandy.
Vrňata: Tak podobně. Tu a tam něco křupne. S přibývajícím věkem je to častější. Člověk se musí více udržovat a starat se o sebe. Ale ve srovnání s jinými sporty to není nic děsivého.

To znamená, že si musíte  přidávat na tréninku?
Vrňata: Spíše více regenerace a trénink zaměřit na věci, které ještě nejsou tak doladěné. Už vím, že je lepší cvičení méně a aktivnější, stejně tak je důležitý odpočinek.

Říkal jste, že máte dceru. Chtěl byste, aby se věnovala bojovému sportu?
Vrňata: Kdybych to měl říct za sebe, aby zápasila určitě ne. Protože doufám, že to bude hezká slečna, nicméně, když to bude chtít, bránit jí v tom nebudu. Naopak. Budu jí pomáhat, podpořím ji ve všem, co bude chtít dělat.

Jaký máte názor na spojení dětí a bojových umění?
Homolka: Bojové sporty jsou super v tom, že kultivují osobnost člověka. Naučí se vyhrávat, ale i prohrávat a překonávat překážky. Aktivní zápasení zdraví dlouhodobě neprospívá, to víme, ale, vidím to u sebe, baví mě to a mám to rád. Mám to asi stejné jako Luboš, když se pak někdy prcek rozhodne, že do toho půjde, tak je to v pořádku.

Máte rádi Rockyho?
Vrňata: Asi není nikdo, kdo by na něj nekoukal. Na ten film jsem se díval ve dvaceti a zhlédnu ho rád i teď. Nemám s tím problém.
Homolka: Rocky je takový boxerský Mrazík, úplná klasika. Já jsem měl rád Van Damma.  Šel jsem na karate, protože jsem chtěl kopat.
Vrňata: Každý si ulítne na nějakém snímku, který mu sedne. Je jedno, jestli to bude Rocky nebo něco s Van Dammem, nebo Bruce Lee.

Je v Kladně nějaký mladý hodně talentovaný kluk? Nějaké eso?
Vrňata: To je těžké. To eso se může zastavit kvůli tomu, že se s narůstajícím věkem začne zajímat o jiné věci. Nejde to ovlivnit, záleží i na rodině. Je tu spousta šikovných, nadějných sportovců. Otázkou je, jaké nástrahy překonají. Existuje mnoho faktorů, které ho mohou ovlivnit, například škola či zdraví. Také rodinné zázemí, finanční záležitosti.
Homolka: Za mě je to Martin Biskup, který bude ve čtvrtek zápasit. Je to šikovný kluk, který to má navíc srovnané v hlavě.

Jak byste pozvali čtenáře Kladenského deníku na Noc válečníků?
Vrňata: Přijďte se podívat, snad vám předvedeme nějaké pěkné kousky. Přijďte nám zafandit. Už se těším.
Homolka: Přijďte, bude večírek. Dáme si do držky!