Uspěli favorité, kteří byli nejlepší už v základní části. Až na Jeleny ze sedmičky, kteří nestačili těsně na Štíry z desítky. Pro ty byl ale postup do semifinále stropem, skončili čtvrtí.

Nejlepším zápasem bylo finále, kde Nosorožci vedení trenérem Ladislavem Šulcem s vypětím sil odrazili nápor Tygrů vedených trenérem Václavem Bartákem.

„Úroveň rozhodujících zápasů navázala na předešlé ročníky. A nejen díky hráčům, ale i lidí kolem nich – trenérů, učitelů a rodičů, kteří vytvořili bezvadnou atmosféru,“ řekl Deníku hlavní organizátor ŠFL Michal Bradáč z pořádajících Kanonýrů Kladno.

Ceny předaly kladenské celebrity: šéf SAMK Jiří Chvojka, ředitelka 4. ZŠ Daniela Vlčková a jeden z šéfů a zakladatelů Kanonýrů Ondřej Fuchs.

Oni i Michal Bradáč si pochvalují, že ŠFL nabízí školám výbornou sportovní alternativu. „Hlásí se nám další dvě školy, ty stávající chtějí pokračovat. V tomhle turnaji se vyplatilo, že chceme k florbalu dostat kluky a holky, kteří se mu závodně nevěnují. Dětem se líbí i prostředí, protože jim vytváříme podmínky jako při mistrovských zápasech mužů, tedy slavnostní nástup, hudba, spíkr. Má to skvělý nábor a grády, dostane je to i s publikem do varu,“ těší Bradáče.

Ještě některé perličky z turnaje:

- Za vítěze hráli bratří Dlouzí, synové slavného herce Vladimíra Dlouhého a herečky Petry Jungmanové.

- Povedenou fotodokumentaci akce obstaral kromě Kladenského deníku a jeho fotografa Bohumila Kučery i jeden americký autor, který se k proražení na trhu USA rozhodl vydat i cestou focení mládežnického florbalu v ČR. Jeho snímky si můžete najít na facebookovém profilu 521 Photography a podle slov Michala Bradáče i Američana atmosféra ŠFL uchvátila.