Do turnaje zasáhly opět jen čtyři týmy - Nosorožci (4. ZŠ Kladno), Žraloci (14. ZŠ Kladno), Vlci (8. ZŠ Kladno) a Tygři (ZŠ Buštěhrad), což je opravdu škoda, tím máme na mysli hlavně škoda pro děti ze škol, co v minulých letech turnaje obsazovaly a hráči si zápasy pravidelně užívali.

Ale k současnému 3. kolu ŠFL Kladno.

První duel mezi Vlky a Žraloky přinesl dramatický průběh, vyrovnanou bitvu nakonec vydřeli Vlci v poměru 5:4.

Následně na parket napochodovali letití rivalové, Nosorožci a Tygři. Prvně jmenovaní se do bojů vrhli v silné sestavě, naopak Tygři postrádali dvě významné opory, v bráně a na hrotu, a na výkonu a sebevědomí to bylo znát. Nosorožcům se dařilo a Tygry přehráli jasným poměrem 7:0.

Rozjetí Nosorožci v dalším klání nedali šanci ani Žralokům, ti nechali až příliš sil v zápase s Vlky a podlehli zkušeným Nosorožcům 0:10. Trenér Nosorožců Ladislav Šulc si výkon týmu pochvaloval.

Tygři si chtěli spravit chuť s Vlky. Ti ale měli svůj den, podali další výborný výkon a Tygrům navíc uštědřili lekci z efektivity, přehráli je 9:2.

Tygři útočili, Vlci stříleli branky. I tak to někdy je. Vlkům se poctivá příprava vyplácí, trenér Ondřej Míka měl ze svěřenců radost. Václav Barták se naopak jen pousmál a prohlásil k debaklům: "Snová sobota…". Příště se jeho parta bude jistě chtít vrátit na vlnu úspěchů.

Turnaj se odehrál opět v přátelské atmosféře, holky a kluci mají další zážitky z krásného kolektivního sportu, florbalu.

Další kolo je plánováno na sobotu 9. března 2024, opět v "Biosce" na Kladně.

Autor: Bohumil Kučera