Umístění týmů v tabulce po základní části ligy určilo čtvrtfinálové duely.  Nosorožci a Tygři si s protivníky poradili hladce, prvním překvapením dne ale byl postup Jelenů přes silné Vlky. Medvědi postoupili "na žiletku", po samostatných nájezdech.

Nosorožci – Opice 4:1

Tygři – Štíři 4:0

Vlci – Jeleni 6:7 SN

Medvědi – Žraloci 3:2 SN

V semifinále si Nosorožci suverénně poradili s Medvědy. Tygři drželi naději na finále téměř do konce zápasu s Jeleny, v závěru ale inkasovali a již nedokázali brankově odpovědět, zklamání ambiciozního týmu bylo velké.

Semifinále :

Tygři – Jeleni 1:2

Nosorožci – Medvědi 7:0

V bitvě o bronz se setkaly týmy Tygrů, kteří se otřepali ze zklamání za ztracené finále a Medvědi, kteří v semifinále dostali příděl od Nosorožců. Se situací se lépe popasovali po úspěchu hladoví Tygři, po právu vybojovali a obhájili bronz (atmosféra ZDE). Kromě medailí dostali od svých fanoušků stylový dort, stejně tak i oblíbený trenér Vašek Barták. Medvědi, stejně jako vloni, skončili "pod bednou", byli zklamaní. Určitě se ale těší na další ročník, kde by mohli své zkušenosti uplatnit.

O třetí místo :

Tygři – Medvědi 5:3

Finálová bitva již nebyla tak pohledná, šlo o vše a tak se bojovalo, taktizovalo. Po základní době z toho byla hubená remíza 1:1. Zlatou a stříbrnou pozici určily až samostatné nájezdy. Ty se lépe povedly týmu Ladislava Šulce. Nosorožci obhájili loňský prim. Stříbro napadalo do náruče týmu Michala Padevěta, bojovných Jelenů. Ti ale určitě mohou být spokojení, jsou morálními vítězi dne, po základní části jim patřilo až 6. místo!

FINÁLE :

Nosorožci – Jeleni 2:1 SN

Konečné pořadí 7. ročníku ŠFL :

Nosorožci
Jeleni
Tygři
Medvědi
Vlci
Žraloci
Štíři
Opice

Hlavní organizátor ŠFL Kladno Michal Bradáč závěrem uvedl: "

Chtěli bychom tímto všem poděkovat, hráčkám a hráčům, trenérům a členům realizačních týmů, fanouškům a kamarádům, kteří chodili fandit, dále rozhodčím a samozřejmě pořadatelům za další úpěšný ročník a už se teď všichni těšíme na ročník další … ročník s číslem 8. V neposlední řadě bychom určitě chtěli poděkovat Městu Kladno, které tuto akci podporuje a florbalovému klubu Kanonýři Kladno, který se stará o organizaci celého ročníku ŠFL."

Podle našich informací se v následujícím ročníku 2018/19 utká 10 týmů, určitě se objeví mnoho talentů pro krásný a oblíbený sport, florbal.

Autor: Bohumil Kučera