Nosorožci, Jeleni a Tygři. To bylo vítězné trio ročníku 2017-8 (více ZDE). My tu ale máme nový ročník, letošní osmáci již z bojů vypadli a do týmů se doplnili noví nejmladší hráči. To vždy může se sílou týmů zahýbat. Velmi citlivý je vždy post brankářů. Příkladně tým Tygrů se musí vypořádat s náhradou za zkušeného Jakuba Štýbra, který významně pomohl k double bronzu za poslední dva ročníky. A jak tedy probíhalo a dopadlo úvodní dvojkolo?

Hned první duel dne nabídl drama. Tygři se utkali se Žraloky. Úvodní převaha Tygrů se projevila dvojbrankovým náskokem. Ti ale pak zvolnili a Žraloci postupně dotáhli a z utkání dokonce odcházeli jako vítězové, tedy výsledkově. Utkání poznamenala nervozita v konci utkání, taktické střídání Žraloků jen po pár desítkách vteřin v závěru utkání, ale bohužel i sudími přehlédnutá branka Tygrů "pod víko", která by nejspíše vývojem znatelně zamíchala. I toto ale ke sportu patří, jede se dál.

Štíři v brankově chudém utkání dvou posledních týmů loňského ročníku přetlačili Opice 2:0, měli z výhry velkou radost.

Žraloci chtěli určitě zvítězit i v druhém svém duelu, Medvědi ale byli proti a nadělili jim bůra.

Rozladěným Tygrům se do cesty postavili Štíři. Urputný boj urvali Tygři, tradičně mohutně podporovaní svou početnou částí publika. Nový gólman Tygrů předvedl na florbalového nováčka solidní výkon. 

A pak přišla kanonáda. Nosorožci nekompromisně rozstříleli Vlky 11:0, "Kanonýrský" trénink několika hráčů prostě je platnou devizou, Nosorožci budou opět jeden z favoritů.

Jeleni si střihli dvakrát stejný výsledek, výhru 4:2, odnesli to Opice a Vlci. Další kompaktní tým s ambicemi.

Nosorožci se nejspíše s Vlky trochu vystříleli, v druhém duelu překvapivě nestačili na Medvědy, prohráli 1:4. Tedy překvapivě, Medvědi v letošním roce mají silný a zkušený tým a jistě budou patřit k aspirantům "na bednu", bramborová pozice minulých sezón je už nebaví.

Cesta k triumfu ale bude ještě dlouhá a každý z týmů má své šance, rozhodne se ve finálovém turnaji. V základní části se bojuje o dobrou výchozí pozici do play off.

Výsledky:

Žraloci – Tygři 4:3, Opice – Štíři 0:2, Medvědi – Žraloci 5:1, Štíři – Tygři 2:3, Vlci – Nosorožci 0:11, Opice – Jeleni 2:4, Nosorožci – Medvědi 1:4, Jeleni – Vlci 4:2

Další kolo se odehraje v sobotu 1. prosince 2018, opět v hale BIOS naproti zimnímu ČEZ stadionu Kladno, od 8:30. Postupně se utkají:

8:30 Nosorožci – Žraloci, 9:10 Vlci - Štíři, 9:50 Tygři – Nosorožci, 10:30 Štíři – Žraloci, 11:10 Medvědi – Jeleni, 11:50 Vlci – Opice, 12:30 Jeleni – Tygři a den zakončí 13:10 Opice – Medvědi (časy jsou orientační).

Prohlédněte si přiloženou fotogalerii a hlavně si udělejte v sobotu čas a přijďte své týmy povzbudit, atmosféra turnaje je parádní.

Autor: Bohumil Kučera