„Výsledek řadíme mezi největší úspěchy klubu srovnatelný s domácí výhrou nad Vítkovicemi, které byly také úřadujícími mistry," připomněl asistent trenéra Jan Buk už trošku vousatý zápas z premiérové sezony Kladna mezi českou elitou.

Před víkendem druhý celek tabulky Superligy porazili Kanonýři po nájezdech 7:6.

„Základem byl výborný výkon brankáře Cmírala, který by podle mě hrdinou zápasu. Celkově jsme hráli velmi dobře," řekl Buk a přidal zásadní fakt: „Po dlouhé době jsme zachytili začátek, takže jsme nemuseli nic dotahovat. To bylo ohromně důležité, protože jsme začali věřit sami sobě," řekl s tím, že na druhou stranu favorizovaný soupeř trošku znervózněl.

„Určitě by se mu hrálo lépe, kdyby vedl za deset minut 4:0, jako se to proti Kladnu povedlo Střešovicím," podotkl.

Útočník Michal Klápa věděl, že Chodov, jehož je odchovancem, že jeho bývalý tým potkávají výpadky, což se potvrdilo. Že by jistou roli hrálo podcenění soupeře ze strany Pražanů, si Buk nemyslí.

„Určitě se snažili odčinit nečekanou porážku v Liberci. Možná jsou jejich klíčoví hráči po náročném programu unavení. Od začátku ale hráli na dvě lajny," řekl Buk a poznamenal, že Pražané nejspíš chtěli zápas brzy rozhodnout, proto vrhli síly do začátku.

Časem zapojili do hry i třetí lajnu, zatímco Kladno ji stáhlo na dvě. „Z tohoto pohledu to byly trošku taktické manévry," usmál se kouč.