Uběhlo ale jen pár týdnů a všechno je jinak. Každý sportovec dobře ví, že když nezachytí začátek sezony, je na potíže zaděláno, a to potkalo SK, které v osmi kolech ještě ani jednou nevyhrálo a se dvěma body se krčí na dně tabulky. Podlehlo i na palubovkách obou nováčků – v Brně 3:9 a před týdnem v Neratovicích i v Mělníku 3:5.

„Chybí nám zranění tahouni Junek a Vymětalík, málo hraje Veselý a Brožek se vrátil do Benaga. Mladí jsou zatím nezkušení a nevyhraní,“ vidí příčiny mizerného postavení druhý nejstarší hráč týmu a s osmi góly šestý nejlepší střelec soutěže David Müller, jenž dali loni méně branek, ale o to víc na ně přihrával. „Také mě to překvapuje, ale kdo jiný má na sebe vzít zodpovědnost v koncovce, než my starší,“ prohlásil 28letý borec.

Pro Kladno je typické, že jeho tým je složený z fotbalistů, kdežto u většiny jeho soupeřů hrají futsal specialisté. Proto se těší na závěr sezony velkého fotbalu. „Čekáme až skončí liga, zda budou moci hrát Holub, Zachariáš nebo ostravský Marek,“ přiznal Müller s tím, že jeho tým sráží indviduální chyby.

Dnes od 21 hodin se po čtrnácti dnech představí SK svým příznivcům v domácím prostředí, a to v duelu s 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto. Východočeši by neměli být nepřekonatelným soupeřem a Kladenští by si již nutně potřebovali připsat plný počet bodů, čímž by zvýšil své šance na záchranu mezi tuzemskou elitou.