„Byl to zajímavý zápas. Kladno nastoupilo s mladými neznámými hráči, kteří výborně bránili a futsalově si rozuměli,“ chválil soupeře manažer Mělníka Pavel Šuba.

Kouči poražených Petru Hlaváčovi se výkon týmu také zamlouval. Vyjma dvou borců, zůstali všichni hráči, kteří byli doplněni řadou nadějných borců. „Řekli jsme si, že budeme stavět na mladých. Na tréninky chodí dvacet lidí a všichni ukázali, že se s nimi dá počítat, Jsem rád, že se nenaplnila slova těch, kteří prorokovali, že druhou ligu nebudeme mít s kým hrát,“ pochvaloval si Hlaváč.

SK pustil na hostování do Zruče nad Sázavou reprezentanta Müllera a na přestup do Bohemians 1905 Junka. V kádru naopak přivítal čtyři hráče hostující z pražské Slavie, vesměs bývalé mládežnické reprezentanty.

Zmíněná Bohemka byla v pondělí dalším soupeřem Kladna. Chystá se na páteční historickou premiéru v nejvyšší soutěži, do které se probojovala ještě pod názvem Klokani Vršovice. V krčské hale na Zeleném pruhu Kladenští remizovali 3:3, když půli vyhráli 1:0 (Chaloupka) a ještě dvě minuty před koncem vedli 3:1 (Fitko, Vincenc).

Pro SK jsou to cenné výsledky, protože na ladění formy má na rozdíl od soupeřů dost času. Jejich soutěž totiž startuje až začátkem září.