Proti Brnu podal SK další z kvalitních výkonů. Nahrálo mu, že hosté přijeli bez vykartovaného reprezentanta Cupáka a Máši. "Byl to pro ně citelné oslabení, které nedokázali nahradit. Náš výkon to však nesnižuje," konstatoval Hlaváč, jenž se rovněž musel obejít bez potrestaného Vincence.

Jeho svěřenci vedli po úniku Chaloupky a brance Holuba už 2:0. Brňané sice snížili, ale o třígólový náskok SK se ještě v první půli postaral dvěma zásahy Müller. Druhý dal z desetimetrového kopu.

Chyběla však vteřina do poločasové pauzy, když hosté upravili na 4:2. "To je asi počtvrté, co jsme dostali těsné před přestávkou gól. Místo uklidňujícího tříbrankového náskoku jsme vedli jen o dva góly," zlobil se Hlaváč.

Pro mladý tým Brňanů to ale byl poslední radostný okamžik v utkání. Po změně stran totiž domácí dostali zásluhou Jarábovy bomby pod břevno ztracený náskok zpět.

"Když jsme znovu odskočili, tak už to bylo v klidu," pochvaloval si Hlaváč, jenž se podruhé v krátké době dočkal hattricku. Po Zachariášovi v Jistebníku se o něj tentokrát postaral kapitán Müller, jenž upravil na konečných 6:2.

Byl to jeho čtrnáctý gól v soutěži a tím pronikl mezi nejlepší střelce ligy. "Chtěli jsme potvrdit tři body s Boleslaví a jsem rád, že se nám to povedlo. Pořád nás ale mrzí nedávná domácí porážka s Pardubicemi," řekl Müller, jenž si však hattrickem letošní střelecký rekord nevytvořil, protože Šumperku dokázal nasázet čtyři góly. A čím přispěje do týmové kasy? "Jsme amatéři, takže to bude za stovku," přiznal.

Sezona pokračuje po Novém roce, kdy Kladno čekají dva těžké duely na palubovkách nejlepších týmů - Chrudimi a Eco Investmentu. Nastoupit by měli uzdravení Junek a Vymětalík, na druhou stranu ale nebudou prvoligoví fotbalisté Zachariáš a Holub.

SK Kladno - Sunny Days Helas Brno 6:2 (4:2)
Branky SK: Müller 3, Chaloupka, Holub, Jaráb. Rozhodčí: Kaštánek, Henych.
Kladno: Manda - Müller, Elman, Zachariáš, Jaráb - Čurda, Veselý, Holub, Chaloupka - Říčka.

1. Chrudim 14 14 0 0 89:23 42
2. Eco Investment 15 12 2 1 69:34 38
3. Zruč nad Sázavou 14 7 5 2 57:40 26
4. Mladá Boleslav 15 7 4 4 62:47 25
5. Brno 14 7 1 6 56:57 22