Kladno - Vysoké Mýto 2:3 (2:1)

Na začátku zápasu několikrát domácí podržel skvělý brankář Manda. Ale jak už to chodí, pravidlo nedáš – dostaneš platilo do puntíku. Střelu do tyče od Fitka srazil si do vlastní sítě Münzberger, za další dvě minuty po hezké kombinaci šikovnou tečí zvýšil na 2:0 Veselý.

Jenže sedm vteřin před pauzou po autu Münzberger předskočil Vymětalíka a střelou do šibenice snížil. „Bylo to lajdáctví od hráčů, měli za cenu žluté karty zabránit rozehrávce, mysleli si že se už nemůže nic stát,“ nakvašeně poznamenal kouč SK Petr Hlaváč.

Také do druhé půle vstoupili lépe hosté. Jejich hru dirigoval hlavně kapitán Formánek, který dvakrát napálil konstrukci branky. Zřejmě rozhodující moment se udál ve 31. minutě. Domácí ostrostřelec a zároveň kapitán Müller nastřelil tyčku, míč se odrazill až na půlku a z protiútoku vyrovnal Unger.

Ten také po menším zaváhání jinak skvělého Mandy, jenž neudržel míč, ve 36. minutě rozhodl. Domácí se sice ještě snažili s výsledkem něco udělat, nepomohla jim však ani hra bez brankáře.

"Nemohu být spokojený, když jsme po mojí chybě prohráli, ten vyražený míč jsem měl lépe kontrolovat," hlesl smutný hrdina utkání Pavel Manda. „Je to naše chyba, prohráli jsme si to sami,“ poznamenal Hlaváč.

Branky: 10. vlastní, 12. Veselý - 20. Münzberger, 31., 36. Unger. Rozhodčí: Lobo, Herzog. ŽK: Veselý, Čurda – Novotný.
Kladno: Manda - Müller, Fitko, Čurda, Vymětalík - Veselý, Vincenc, Chaloupka, Jaráb.
Vysoké Mýto: Šimon – Kolony, D.Chadima, Jandera, Novotný, Michalec, Unger, Vácha, Münzbelgr, Vrba, Formánek, M.Chadima.

Viktor SANDEV