Všechny týmy a především ten domácí burcoval k maximálnímu nasazení i primátor Teplic Jaroslav Kubera. Mimořádný zážitek připravil také dětský sbor, který zazpíval českou hymnu.

Po slavnostním zahájení začalo klání na všech třech kurtech. Družstva byla rozdělena na dvě skupiny po třech. Kladenským děvčatům se podařilo po vyrovnaném duelu porazit Teplice, které hnala dopředu neuvěřitelná podpora spolužáků.

„Vůbec jsem to nečekala. Před turnajem totiž cestovala děvčata na školu v přírodě, a protože tam byla výborná parta i mladí instruktoři, tak se jim odtud na republikové finále ani moc nechtělo," přiznala trenérka Ivana Pokorná.

Ta měla dokonce obavy, že budou holky otrávené a nepodají nejlepší výkon. Ze školy v přírodě si navíc přivezly i několik zranění a daly dohromady jen základní šestku. „Naštěstí jsem se mýlila. Holky úžasně zabraly, bojovaly a domácí družstvo zaslouženě udolaly! Teď ještě musíme porazit Zlín, protože nastoupit proti Příbrami by asi znamenalo konec nadějí na finále," plánovala Pokorná, které sekundovala učitelka Šárka Podracká.

V obecenstvu pevně tiskl pěsti i ředitel ZŠ Vodárenská Jaroslav Feřtek. Jejich svěřenkyně přání Ireny Pokorné výhrou nad Zlínem dokonale vyplnily a bez prohry postoupily mezi čtyři elitní týmy.

Sobotní zápas proti Světlé n. Sázavou byl opět napínavý, rozhodla až koncovka třetího setu. Šťastnější nakonec byly žákyně z Kladna a zaslouženě postoupily do finále, které si zahrála většina z nich proti kamarádkám a svým věčným soupeřkám z Příbrami.

Děvčata z Kladna bojovala opravdu statečně, ale na bezchybný výkon sehraného týmu už bohužel nestačily síly.

Druhé místo však pro kladenská děvčata je obrovským zadostiučiněním a s medailí na krku a nádherným pohárem pyšně telefonovaly úžasnou zprávu všem spolužákům i třídní učitelce Kláře Nejedlé.

Turnaj měl celkově výbornou úroveň. Bylo vidět, že do Teplic postoupila skutečně nejlepší družstva, která předváděla volejbal na vysoké úrovni. V sestavách figurovalo plno individualit.

Budoucí naděje českého volejbalu přijel podpořit i bývalý reprezentant a aktuálně předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník, který na konci turnaje předal ceny a poblahopřál nejlépe hrajícímu hráči a hráčce, jíž byla vyhlášena Lucie Pokorná právě ze ZŠ Kladno.

Konečné pořadí:

1. ZŠ Pod Svatou horou, Příbram
2. ZŠ Vodárenská, Kladno
3. ZŠ Světlá nad Sázavou
4. ZŠ Okružní, Zlín
5. Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha
6. ZŠ Metelkovo náměstí, Teplice

Semifinále: ZŠ Pod Svatou horou, Příbram – ZŠ Okružní, Zlín 2:0; ZŠ Vodárenská, Kladno – ZŠ Lánecká, Světlá nad Sázavou 2:1. Finále: ZŠ Pod Svatou horou, Příbram – ZŠ Vodárenská, Kladno 2:0.

Kladno: Lucie Pokorná, Lenka Slabá, Marie Butorová, Pavlína Morávková, Aneta Mirčevská, Lenka Milerová.