Jako vždy se nepojede podle názvů škol, to je specialita ŠFL. Každá škola si už před roky vybrala své zvíře do znaku i názvu. V posledních letech vládnou Nosorožci, letos na jaře zastavili až po nájezdech Jeleny. Dalšími v pořadí byli Tygři, Vlci, Medvědi a další.
„I letos zůstanou týmy shodné, žádná ze škol nechce odcházet a spolupráci s námi si pochvalují,“ těší jednoho ze zakladatelů ligy, bývalého skvělého florbalistu Kladna Michala Bradáče.

Na některé novinky se ale týmy a jejich bojovníci mohou těšit. Třeba na trénink ve střeleckém tunelu haly BIOS, kde jim v uzavřeném prostoru budou trenéři vysvětlovat, jak nejlépe ve florbalu vypálit, aby klečící gólman neměl nárok.

„Těch novinek bude víc, pracujeme na nich. Chceme ligu oživit v rámci směru udávaného novým generálním manažerem klubu Matějem Poštou,“ řekl Bradáč, který trénuje elévy Kanonýrů a bude pro něho ideální vidět své svěřence i potenciální talenty přímo v akci i při zápasech ŠFL.

Zároveň přiznal, že bude velmi rád, když ve školních týmech dostanou šanci kluci a holky mladších ročníků, protože ŠFL je určena dětem od 3. do 7. tříd.

Školní florbalová liga - čtvrté kolo:

Tygři a Nosorožci v pátém kole ligy nadělovali:

A ještě desatero mladého florbalisty:
1. Budu hrát čestně
2. Budu dobrým kamarádem všem svým spoluhráčům
3. Budu si vážit svého soupeře
4. Nebudu užívat drogy a jiné toxické látky
5. Nebudu kouřit
6. Nebudu zanedbávat trénink
7. Na hřišti budu podávat maximální sportovní výkon
8. Budu dodržovat kázeň na hřišti
9. Budu respektovat rad trenéra
10. Budu neustále zlepšovat svou fyzickou i technickou připravenost