Václave, další ztracené body doma…
Je čas zase vyhrávat! Celkově ten zápas byl pěkný. Přerov hraje hodně útočně, což je lepší, než když k nám přijede někdo bránit. Ze začátku mělo utkání kvalitu, ale potom se zbytečně kouskovalo vyloučeními. Někdy úplně zbytečnými. Jak se hraje ve čtyřech, tak se vytrácí krása hokeje. Protože když se hrálo v plném počtu, byl to z mého pohledu opravdu kvalitní mač.

David Stach po minulém zápase říkal, že Kladno ladí formu na play-off. Splňoval pondělní zápas podmínky vyřazovací části?
Ano, já myslím, že takhle se v play-off bude hrát. Hodně obětavě, budou tam zákroky na hraně, které se třeba nepísknou, a pak přijde trestání menších faulů, protože si rozhodčí uvědomí, že ten předchozí měl písknout.

S Přerovem bylo vyloučených znovu požehnaně. Sedmnáct menších trestů, do toho tři osobní a jeden nájezd.
Připomínalo mi to zápas v Šumperku. Bavil jsem se po utkání s některými Přerovskými a říkali mi, že v Budějovicích je potkalo to samé. Nevím, jestli rozhodčí před play-off nasadili přísnější metr, ale jisté je, že hokeji to moc neprospívá. Hra pak vůbec nemá spád. Některé situace by se zkrátka měly víc pouštět, především mám na mysli hru do těla. Za chvíli se budeme vyhýbat jak na florbale, abychom se někde nedotkli.

Je vzhledem k posuzování faulů těžší změnit svůj styl, abyste nebyli tak často vylučovaní?
To se těžko řekne, protože záleží na tom, jaký rozhodčí vás píská. Některé situace  by se zkrátka měly víc pouštět, některé méně. První ligu pískají většinou mladí kluci, kteří ještě nemají takové zkušenosti, aby nechali hru plynout.

Náskok na Budějovice jste přesto o bod navýšili a ve středu hrajete u nich. Co od zápasu čekáte?
Uvidíme, s čím nastoupí Budějovice. Dvakrát za sebou prohrály, takže asi nemají úplně jednoduché období. Na druhou stranu budou hrát doma, což bude pro ně výhoda. Minule se u nich odehrála slušná přestřelka (9:7). Teď se karty asi moc odkrývat nebudou.

Takže čekáte o dost klidnější průběh?
Určitě padne méně branek, oba týmy asi budou vycházet ze zajištěné obrany. Eventuálně na sebe můžeme ještě narazit v play-off, takže si myslím, že žádné přehnané taktizování nás nečeká.

Michal SOBOTKA