Úvod utkání sice patřil hostům, přičemž Orli šli do vedení za stvu 10:9. Když blokař Špulák poslal do soupeřova pole eso a smečař Seppänen zablokoval útok hostů, měli k dobru už šest bodů (19:13). Výrazný náskok domácí udrželi a sadu získali blokem kapitána Kraffera.

Druhé dějství bylo vyrovnané do stavu 16:16. Kladenští pak odskočili na tři body. Koncovku jim zkomplikovalo eso v podání Janků (23:22). Set přesto skončil na první pokus, když liberecký Pražák zkazil servis.

Třetí dějství se od začátku lépe vyvíjelo pro Severočechy, kteří si díky kvalitnímu útoku vypracovali až pětibodový náskok (17:12) a kráčeli za ziskem sady. Jenže Kladno se sérií tří bodů dostalo na dostřel (21:20), jeho naděje ale záhy vzala za své. 

"Hráči asi spoléhali, že si to Dukla prohraje sama. V koncovce pak vymýšleli hlouposti. Asi chtěli být světoví a hrát olympiádu," poznamenal druhý trenér Kladna Tomáš Samsely s tím, že si v utkání výrazně pomohli blokem. Nad sítí úspěšně zasáhli sedmnáctkrát!   

"V přípravě jsme si dali záležet, protože jsme Duklu potřebovali porazit za tři body. Povedlo se to, i když jsme od třetího seru trošku znervózněli," dodal s tím, že je zlobila výměna libereckých univerzálů. Exkladenského  Křesťana výborně nahradil Pavičevič.   

Když v čtvrté části prohrávali Kladenští 13:16, rýsovala se možnost podobného průběhu jako v duelu s Brnem, který po vedení 2:0 vyhráli až v tie breaku. Tentokrát však Orli nezaváhali a díky univerzálovi Platačsovi zápas ukončili.

Právě on společně s Krafferem a Kyjanicou bodově těžili z hry nahrávače van Solkemy. "Zapracovali jsme na distribuci nahrávek a docela to fungovalo," pochvaloval si Samsely.

Kladno - Liberec 3:1.                                                          

Sety: 18, 23, -22, 20. Esa: 7:7. Bloky: 17:6. Čas: 111 minut.

Kladno: Špulák (7), Kyjanica (18), Platačs (21), Kraffer (6), Seppänen (18), van Solkema (2), libero Kunc. Střídali: Hýský, Lohr (1).