Kouč poražených Jiří Veselý mínil, že soupeř byl lepší, avšak výsledek první půle je prý zavádějící, protože i jeho tým si vypracoval gólové příležitosti. Navíc se protovník prezentoval jiným stylem hry, než na který se připravovali.

"Trestali nás z dokonale provedených a precizně zakončených brejků. Nebyly to náhodné branky. Spíš jsem očekával, že se do nás budou dostávat kombinací," přiznal kladenský kormidelník. V kabině během přestávky hráčům vytkl pouze neproměňování šancí.

Do druhé části změnili taktiku. Sice opět inkasovali, pak se jim ale povedl husarský kousek. Dvanáct minut před koncem sáhli k power play a při hře bez gólmana čtyřikrát skórovali, zatímco sok je za riziko potrestal pouze jednou!

"Nečekal jsme, že ji budeme hrát tak dobře. Byli jsme velmi produktivní," pochvaloval si Veselý a litoval, že za stavu 3:6 promarnili na zadní tyči vyloženou příležitost. "Tady se utkání asi zlomilo," mínil.

V sobotu jede do Kladno na palubovku první Krupky, kde bude vedle silného soka bojovat i s řadou absencí zaviněných covidem, zraněními, kartami a pracovními povinnostmi.

"Už teď vím, že bohužel pojedeme ve velmi okleštěné sestavě," posteskl si Veselý, jenž kvůli trestu poslední utkání koučoval z tribuny.