Už samotná nominace na vrcholné mládežnické závody (980 závodníků) je pro všechny zúčastněné velkou odměnou za jejich tvrdý dril při trénincích a velice dobrým výsledkem v jejich prozatímní sportovní kariéře.

Největší juniorská hvězda kladenské atletiky, svěřenec trenérky Hany Větrovcové Matěj Krsek, famózním časem v běhu na 400 m v osobním rekordu (46,93) dosáhl na titul mistra republiky a zařadil se na druhé místo historických tabulek mezi juniory na této distanci.

Matěj navíc zaběhnutým časem splnil limit pro start na mistrovství světa juniorů ve finském Tampere a přidal do své letošní sbírky další titul mistra, když z halové sezony drží dva tituly z běhů na 60 a 400 metrů.

Další letošní halový mistr republiky, tentokrát z řad dorostenců, Daniel Lehar si výkonem 49,96 sekundy zajistil na Julisce stříbro a David Zuska bral ve skoku o tyči (420 cm) bronz.
Hodně byla vidět také štafeta dorostenců na 4 x 400 m ve složení Jakub Pánek, Zbyněk Sobotka, Martin Kašpar, Daniel Lehar, která si časem 3:27,10 min. doběhla v nabité konkurenci pro druhé místo.

I v dalších disciplínách se kladenské výpravě dařilo, do finále se probojovali:
Kryštof Hartman hod oštěpem (5. místo jun.)
Klára Červenková skok vysoký (5. místo dorost.)
Aneta Jonášová trojskok (5. místo dorost.)
Štafeta 4 x 400 m Roza Emily Bennett, Simona Pelová, Tereza Lamačová (ještě žákyně) a Anna Quadrátová (5. místo dorost.)
David Herák trojskok (7. místo jun.)
Denisa Chocholová trojskok (7. místo jun.)
Anna Marie Quadrátová běh na 200 m (8. místo dorost.).

Jitka ŠVIHÁLKOVÁ