Pořádající Vavřinec Kladno měl ve hře také svoje zástupce, které fanoušci neúnavně hnali alespoň za postupem mezi nejlepších osm. Marně.

Odchovanec klubu Štěpán Trojan a Ondřej Lenc sice v prvním kole uspěli, ale ve druhém narazili na budoucí finalisty Gruse s Přidalem a po velké bitvě padli v tie-breaku. V opravném pavouku bohužel nestačili na pár Ondřej Beneš a Jakub Holčík a museli se spokojit s děleným 17. místem.

Druhá kladenská dvojice Jakub Gála a Jan Velich dopadla téměř stejně, pouze s tím rozdílem, že v opravách mladíčci přešli přes pár Berčík - Sequens. V dalším kole proti dvojici Rédl – Bárta vyhráli sice první set, ale pak polevili, soupeř vyrovnal a otočil i třetí set, byť se dlouho vyvíjel spíše pro Gálu s Velichem. „Škoda, postup kluků by byl velkou senzací, ale udělali ke konci pár chyb," komentovala maminka Jakuba Gály Pavla konečné 13. místo.

Největší nadějí Vavřince byl pár Martin David a Filip Křesťan, skvělí hráči, Křesťan dokonce čerstvý reprezentant ČR v šestkovém volejbalu a velká opora Kladna v extralize. Bohužel i oni spadli ve třetím kole do oprav a tam také trochu smolně v tie-breaku prohráli. Skončili tak těsně před postupem do nedělních bojů na děleném 9. místě.

V neděli to byla přehlídka skvělého beache, z níž nakonec jako vítězové vzešli Ondřej Perušič a loňský mistr republiky David Lenc. „Zápasy o třetí místo i finále byly nádhernou tečkou za skvělou podívanou," těšilo Pavlu Gálovou, která litovala pouze několika málo zranění - zlomeného malíčku, vykloubeného palce a hnutých zad. Za jejich ošetření poděkovala doktorce Kristýně Koldinské, která dostala ještě jeden „melouch" navíc – musela ošetřit zbloudilého cyklistu pokousaného od psa.

Vavřinec se nakonec víkendové radosti také dočkal, i když ne na domácích kurtech. Postaraly se o ni nadějné hráčky Lucie Pokorná a Michaela Kroupová, které se svými partnerkami vyhrály turnaje v jiných městech. Pokorná s Terezou Balákovou ovládly Český pohár juniorek v Brně a Kroupová s Lucií Šauerovou se mohly cítit jako pohádkové princezny – opanovaly Český pohár juniorek na Hluboké.

close Letní pohár mužů na kurtech Vavřince. Jakub Gála při efektním zákroku. zoom_in

Jakub Gála při efektním zákroku. Foto: Pavla Gálová

close Letní pohár mužů na kurtech Vavřince. Domácí želízko Křesťan (vlevo) - David se do osmičky neprobojovalo. zoom_in

Domácí želízka v ohni Křesťan (vlevo) - David se do osmičky neprobila. Foto: Pavla Gálová