Oba manažeři, slánský Michal Mach i Tomáš Topinka, mají na marodce dobré borce (Málka a Kůse), a tak museli sáhnout po hostovačkách. Mach si vybral nadějného Michaela Hádka, Topinka mazáka Jana Jaroše – oba jsou ze Mšena. "Jsou to vyrovnané ztráty, nikdo na tom nevydělá," je přesvědčen slánský manažer Milan Mach. 

Ale na slánském oválu se dnes od 18 hodin představí větší hvězdy. Domácí budou sázet na skvělé polské duo Sebastian Ulamek – Robert Kosciecha či mladého miláčka tribun Edu Krčmáře.

Pražané zase na světovou hvězdu Bjarne Pedersena, zkušeného Josefa France nebo Australana Troye Batchelora. „Ten má podle mého největší kvalitu," chválí protinožce Milan Mach.

Ten je přesvědčen, že se diváci mohou těšit na hodně vyrovnaný souboj. „Může ho ovlivnit očekávané velké vedro. Jezdci, ale i motorky budou trpět, defektů může být hodně," předpokládá.

Za domácí ještě pojedou německý reprezentant Rony Weiss a mladí Michal Dudek s Michalem Čejkou.

I na nich bude hodně záležet. V nminulých letech byla pravidla nastavená tak, že manažeři mohli míchat svými kartami a využívali hlavně TOP jezdce své sestavy. Teď mají ruce svázané pravidly. Z těch nejzásadnějších: Každý borec musí jet aspoň třikrát a žolíka můžete využít jenom v případě, že váš tým ztrácí deset bodů a víc. 

"Už se s tím nedá moc vymýšlet, ale něco přece, tak uvidíme. Hlavně už aby se jelo, stavy před zápasem nemám rád. Jsem hodně nervózní a špatně to snáším," přiznal slánský manažer. 

Jednu perličku ale Deníku přece jen prozradil: Ruský bohatýr Emil Sajfutdinov, jehož má dlouho na soupisce, mu letos slíbil, že do Slaného aspoń k jednomu duelu dorazí. Návštěva jednoho z nejlepších jezdců modré planety Země by byla událostí roku ve Slaném.